Komorowski rozmawiał z Janukowyczem

(fot. prezydent.pl)

Prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał we wtorek wieczorem z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem na temat dróg wyjścia z kryzysu politycznego na Ukrainie - poinformował PAP Jaromir Sokołowski, minister w Kancelarii Prezydenta odpowiedzialny za sprawy zagraniczne.

 

"W związku z dzisiejszymi wydarzeniami w Kijowie prezydent Bronisław Komorowski rozmawiał wieczorem z prezydentem Ukrainy Wiktorem Janukowyczem na temat dróg wyjścia z kryzysu politycznego na Ukrainie" - powiedział PAP Sokołowski.

 

Dodał też, że prezydent Komorowski kontynuował we wtorek rozmowy z prezydentem Szwajcarii Didierem Burkhalterem na temat ukraińskiego kryzysu. Przypomniał przy tym, że Szwajcaria od 1 stycznia przewodniczy Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie.

 

Parlament Ukrainy anulował we wtorek większość ustaw ograniczających m.in. prawa obywateli do demonstracji. Za unieważnieniem tych aktów prawnych głosowało 361 posłów w 450-osobowej Izbie. Przyjęcie tych ustaw 16 stycznia doprowadziło do zamieszek podczas protestów antyrządowych w Kijowie.

 

Również we wtorek do dymisji podał się premier Ukrainy Mykoła Azarow. "W celu stworzenia dodatkowych warunków dla zapewnienia kompromisu społeczno-politycznego oraz pokojowego uregulowania konfliktu podjąłem decyzję, by zwrócić się do prezydenta Ukrainy z prośbą o przyjęcie mojej dymisji" - oświadczył Azarow w komunikacie.

 

Parlament Ukrainy nie porozumiał się natomiast ws. ustawy o amnestii dla uczestników protestów.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

7

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?