Donald Tusk został Herodem roku 2013

(fot. Boston9 / (CC BY-SA 3.0) / Wikimedia Commons)

28 grudnia, we wspomnienie ofiar rzezi niewiniątek, dokonanej 2000 lat temu przez króla Judei Heroda, zakończył się plebiscyt na Heroda roku 2013. 4440 internautów wzięło udział w akcji ujawnienia Heroda naszych czasów. 2278 z nich wskazało jako Heroda Donalda Tuska, 1167 Ewę Kopacz, 445 Urszulę Augustyn, 318 Bartosza Arłukowicza, 232 Marka Michalaka.

 

Czy Polskę roku 2013 po narodzeniu Chrystusa można porównywać do Judei sprzed 2000 lat? Herod kazał zabić chłopców w Betlejem i okolicy w wieku do 2 lat. W Polsce zabija się dzieci do 6 miesiąca od poczęcia. Ofiar rzezi w Betlejem było zapewne nie więcej niż kilkadziesiąt, w Polsce w roku 2011 życie straciło 669 dzieci, 620 z nich dlatego, że były podejrzane o chorobę. Nie mamy danych za rok 2012, choć powinny być opublikowane przed końcem roku. Obawiamy się, że ofiar było więcej.

 

Ponad 50% głosujących niechlubny tytuł przyznało Donaldowi Tuskowi. W obronie urzędującego premiera można twierdzić, że przecież to nie on osobiście morduje dzieci, ani nawet nie podejmuje decyzji o mordowaniu. Wydaje się jednak, że ci którzy wskazali Donalda Tuska zauważyli, że gdyby nie jego presja na posłów, być może już w roku 2013 mielibyśmy prawo zakazujące zabijania dzieci z powodu choroby, a tym samym ofiar byłoby 10 razy mniej.

 

Ponad 25% internautów największe podobieństwo do Heroda dostrzegło u Ewy Kopacz. Marszałek Sejmu istotnie ma duży wpływ na stanowienie prawa. Odpowiedzialność Ewy Kopacz jest tym większa, że z wykształcenia jest lekarzem pediatrą i doskonale wie, że aborcja nie jest usunięciem zlepka komórek, czy tkanki, ale zabójstwem człowieka. W czasie debaty sejmowej, poświęconej ograniczeniu morderczego prawa, marszałek Kopacz usiłowała zakazać przedstawiającej projekt Kai Godek mówienia prawdy, tj. nazywania aborcji zabijaniem dzieci.

 

10% głosujących wskazało na Urszulę Augustyn, posłankę PO z Tarnowa. W przeszłości Augustyn była dziennikarką katolicką i dzięki temu znalazła się w Sejmie, wybrana przez przywiązanych do zasad moralnych tarnowian. Choć była prezenterka radia diecezjalnego nie jest znana szerszej publiczności, znalazła się w "pierwszej trójce" Herodów 2013. Przypuszczamy, że powodem była rzucająca się w oczy hipokryzja Augustyn, która nad zasady moralne przedkłada lojalność wobec bossa partyjnego. Została za to nagrodzona stanowiskiem wiceprzewodniczącej PO. Przy najbliższych wyborach zobaczymy, jak oceniają wyborcy jej lojalność wobec nich.

 

Zaledwie 7% głosujących wskazało na Bartosza Arłukowicza. Minister Zdrowia nadzoruje szpitale, ma więc wpływ na to co się w nich dzieje. Z tych możliwości skorzystał śp. Zbigniew Religa domagając się od Prokuratury wszczęcia śledztwa w sprawie późnych aborcji, w wyniku których rodziły się żywe dzieci, którym nie udzielano pomocy. Arłukowicz woli udawać, że o niczym nie wie. Internauci uznali zapewne, że Arłukowicz wypełnia jedynie polecenia Tuska, więc to ten ostatni ponosi odpowiedzialność za zaniechania Ministra Zdrowia.

 

Zaskakująco mało głosów (tylko 5%) uzyskał Marek Michalak, a przecież to na nim jako Rzeczniku Praw Dziecka spoczywa obowiązek obrony praw dzieci od poczęcia. Marek Michalak opanował jednak do perfekcji, sztukę znikania z pola widzenia, w istotnych dla praw dzieci momentach. W trakcie kampanii na rzecz prawa do narodzin dzieci niepełnosprawnych, ani razu nie zabrał głosu, a w trakcie debaty sejmowej wybrał się w podróż zagraniczną.

 

Donald Tusk został więc zdecydowanie Herodem roku 2013. W niedawnym wywiadzie telewizyjnym mówił, że chciałby przeczytać w podręcznikach historii, że zmienił Polskę na lepsze. W 2013 roku Donald Tusk miał szansę aby zmienić Polskę na lepsze i powstrzymać zabijanie małych Polaków. Nie skorzystał z niej. Nie życzymy Donaldowi Tuskowi, żeby zapisał się w historii jako "Herod III Rzeczpospolitej". Mamy nadzieję, że zdąży się poprawić przed opuszczeniem urzędu.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3.85

Liczba głosów:

47

 

 

Komentarze użytkowników (35)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Teresa 16:04:32 | 2014-02-05
"(...)Można człowieka uratować, zamiast go skazywać. Można się umówić, skrzyknąć: Modlimy się za…

Tak jak modliła się św. Teresa z Lisieux za podwójnego zabójcę Pranziniego, którego zdjęcie zobaczyła w gazecie, o jego nawrócenie. W ostatniej minucie życia człowiek ten, skazany na karę śmierci, ucałował krzyż.

Czy doczekamy się kiedyś, że zamiast ogłaszania Herodów Roku – zajmujących I, II i III miejsce na podium hańby – rozgłośnie katolickie, które mają miliony słuchaczy, będą ogłaszały: „Wzywamy do modlitwy! Dusza tego człowieka jest zagrożona…”

Trzeba walczyć o czyste serce. Nasze serca stworzone są do kochania, nie do potępiania. Rolę sędziego zagwarantował sobie Bóg.(...)"

http://ewapolak-palkiewicz.pl/glosowanie-na-heroda-roku/

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Beata 20:17:01 | 2013-12-30
co to w ogóle jest?! Wstyd mi za Kościół :((( To nie jest Ewangelia Chrystusa...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~. 10:38:02 | 2013-12-30
Żenujące ! Tania propaganda, nic więcej.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~franek 10:23:36 | 2013-12-30
Idiotyczne! Fundacja się ośmiesza! Chęci ma niewątpliwie dobre, ale...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Mruu 00:01:02 | 2013-12-30
Mruu i wszyscy inni broniący Tuska:
szkoda, że dzieci nienarodzone nie maja szansy na "miłość bliźniego".
Co ja robię dla nienarodzonych dzieci? Od wielu wielu lat podejmuje duchową adopcję, przeznaczam 1% podatku dla samotnych matek, jestem w Klubie Przyjaciół Ludziego Życia, jako nauczyciel jak mogę promuję życie i pokazuję, że aborcja nie jest wyjściem i każdy ma prawo do życia. Mam pisać dalej? Bo mam w tej kwestii wiele do powiedzenia. Nie chodzi wcale o rzucanie w kogoś kamieniem, ale nazywanie pewnych rzeczy po imieniu. Może ktoś się w końcu obudzi.


A gdzie ja bronię Tuska? Czytaj ze zrozumieniem!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~eFRAIM 13:32:12 | 2013-12-29
BRAWO TOMASZ!!!!! CZY TAKA INICJATYWA JEST EWANGELICZNA???????????????? smutne

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tomasz8426332 10:32:36 | 2013-12-29
czyli 2278 internautów wybrało Donalda Herodem Roku

ja proponuję teraz glosowanie na Faryzeusza Roku i uważam że ten tytuł
powinni otrzymać pomyslodawcy tej żenującej akcji

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tomasz 08:37:29 | 2013-12-29
ten pomysł to tania propaganda i nic więcej ,  - po prostu żenada

Jarosław Kaczyński swego czasu sam utrącił podbny projekt i do niego nikt ni emiał pretensji

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~w.m. 08:13:54 | 2013-12-29
Tusk, popraw sie!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~AP 04:54:54 | 2013-12-29

Tusk to szuja...
Ostre słowa. Czyżby to Pani Małgorzata, żona pana premiera Tuska we własnej osobie zaszczyciła swoją obecnością deon? Powinna Pani tym razem powstrzymać swój ostry język wobec męża, albo przynajmniej zachować takie określenia na drugą książkę!

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook