"Juszczenko oszukał śp. Lecha Kaczyńskiego"

TVPinfo
(fot. Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0)

Wiktor Juszczenko gloryfikował bandytów i zbrodniarzy i oszukał ś.p. Lecha Kaczyńskiego. To pokazuje, że trzeba jednak uważać i że nie wszyscy, którzy w tej chwili są na Majdanie to przyjaciele Polaków - powiedział w TVP Info ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.


Duchowny jednego z liderów opozycji Ołeha Tiahnyboka nazwał nazistą, który "jeszcze rok temu wygłaszał antypolskie, antysemickie i antyeuropejskie tezy" podczas rocznicy powstania Ukraińskiej Powstańczej Armii.  - Polscy politycy wpadają na Majdan, pokrzyczą i wyjeżdżają, w ogóle nie orientując się w sytuacji - stwierdził Isakowicz-Zaleski.


Ks. Isakowicz-Zaleski przyznał, że wbrew niektórym opiniom narody polski i ukraiński nie są ze sobą skłócone. - Natomiast są działania polityków, także w XIX i XX wieku które doprowadziły do rzeczy, które są rowami między tymi narodami. Szczególnie chodzi tu o działalność UPA i SS-Galizien, którzy doprowadzili do ludobójstwa wielu polskich obywateli. Nie tylko Polaków, ale i Ukraińców. I to dzieli. Tak jak dzieli także spojrzenie na to ludobójstwo - mówił ks. Isakowicz-Zaleski w TVP Info.


Duchowny przyznał, że 9 lat temu był na Majdanie w Kijowie. - Z wielkim entuzjazmem przyjmowałem Pomarańczową Rewolucję, ale bardzo szybko okazało się, że to jest fikcja. Choćby działalność Wiktora Juszczenki, który gloryfikował bandytów i zbrodniarzy i oszukał ś.p. Lecha Kaczyńskiego. To pokazuje, że trzeba jednak uważać i że nie wszyscy, którzy w tej chwili są na Majdanie to przyjaciele Polaków. Natomiast sympatia między naszym narodami istnieje i dobrze - dodał.


Bardzo ostre słowa skierował ks. Isakowicz-Zaleski pod adresem Ołeha Tiahnyboka z partii Swoboda. - To jest nazista, który gloryfikuje zbrodniarzy. Na Majdanie dużo jest sztandarów czerwono-czarnych, a więc tych, które są nazistowskimi sztandarami morderców. I właśnie pamiętając jak Wiktor Juszczenko wyprowadził w pole polskich polityków, trzeba być bardzo ostrożnym w tym, co się robi na terenie Majdanu i co się tam mówi. Myślę o polskich politykach, którzy w pewnym momencie zachowują jak słoń w składzie porcelany. Wpadają na Majdan, pokrzyczą i wyjeżdżają, w ogóle nie orientując się w sytuacji. A trzeba pamiętać, że na Ukrainie jest duża mniejszość polska, która ma bardzo dobre spojrzenie na te sprawy. Natomiast politycy z Warszawy absolutnie nie chcą z tymi Polakami utrzymywać kontaktów, nie interesują ich opinie i dlatego popełniają błędy - wyjaśniał duchowny.


Zdaniem Isakowicza wejście Ukrainy do Unii może poprawić przestrzeganie praw mniejszości na Ukrainie. Przyznał on jednak, że obawia się czarnego scenariusza wydarzeń: - Ukraina może się rozpaść, bo to zlepek regionów. Nie wiadomo czy dojdzie do tego w stylu Czechosłowacji i powstanie federacja, czy też w stylu Jugosławii, czyli krwawo. Nie wierzę, że wschodnia Ukraina będzie mogła wejść do Unii, bo to inny naród, inna mentalność i inna tradycja - podsumował.

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: ukraina

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.55

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Pan Jezus też przebaczył 18:02:09 | 2013-12-12
Jan PawełII we Lwowie:"Niech się rozleje przebaczenie".

Aby można było dalej żyć, musi sie prtzebaczyć.
Bo nienawiść rodzi tylko nienawiść. Coraz silniejszą i nie ma końca.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mieć nadzieję życie krótkie 17:56:41 | 2013-12-12
Tak moi BLIZCY byli ANALFABETAMI kogo tacy obchodzą!????

To męczennicy, a obchodzą Kogoś Najważniejszego. Bo Boga. Ale i większość Polaków obchodzą.
Serce rozrywa się z bólu ale sumienie spokojniejsze kiedy jest się rodziną ofiary a nie kata.

Zabić ciało ludobójcy potrafili ale duszy zabić nie mogli.

A w Katyniu zginęli dobrze wychowani Polacy oficerowie, którzy przysięgali wierność Bogu i Ojczyźnie a których bolszewia się bała, bo mogliby przejąć rządy w Polsce.
Bali się rotmistrza Witolda Pileckiego, gen.Fieldorfa Nila, i wszystkich polskich generałów, którzy walczyli dzielnie z hitlerowacami a potem nie mogli wrócić do kraju. Nawet "Inki" się bali. Kolaborowali z gestapo a potem służyli jako UB, SB.
W Polsce gdzie największą była wiara rzymsko-katolicka nie było miejsca na komunistów.
Z bolszewikami kumała się  mniejszość, która nienawidziła wiary naszej i krzyża.
Tak jest i dziś.
Bo rządy przejeli potomkowie komunistów, a nie tych Polaków co zginęli w Katyniu.
Dzieci ludobójców nie mają dobrze, spadały na nich straszliwe przekleństwa ofiar,
nie wszystkie ofiary przebaczały w obliczu śmierci.
A męczeństwo niewinne

A najważniejsze jest mimo tak strasznej tragedii przebaczenie swojemu oprawcy i BÓG.
Jeszcze się prawda upomni o zamordowanych. Już dużo prawdy wyszło na jaw.
Jest internet, i bardzo dużo świadectw, zdjęć.
Niestety na wojnach pierwsza ginie prawda. Ale przyjdzie czas, że prawda wyjdzie.
 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~marek 16:39:21 | 2013-12-12
Jestem potomkiem TYCH ktorzy tam zostali w bestialski sposob, zostali zamordowani. Jedna z bliskich zostala ukrzyżowana ...LUDOBOJSTWO?  Możni tego swiata nie mowia o tym bo to byli ANALFABECI w przeciwienstwie doOSOB z Katynia!!! Tak moi BLIZCY byli ANALFABETAMI kogo tacy obchodzą!????

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Wanda 16:02:32 | 2013-12-12
Jan PawełII we Lwowie:"Niech się rozleje przebaczenie".

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Wołyniak 11:50:37 | 2013-12-12
Rząd Tuska traktuje tylko 20% ludności Polski jako obywateli.Reszta to tzw."zasoby ludzkie", które obok zasobów gazu, ropy i wegla i drewna moga byc wykorzystane albo nie.Można korzystac z rodzimych zasobów albo zaimportowac. Teraz exportuje Tusk, nasze zasoby ludzkie do Wielkiej Brytanii, Norwegii, Niemiec i innych krajów. Jego nie intertesuje los 80% ludności PL ani Ukrainy ale te 20% obywateli, którzy chcą wygodnie życ.Tak więc popieranie Ukraińskich aspiracji do UE powinno byc na wtedy,gdy ukraińscy nacjonalisci gloryfikujacy UPA nie beda grali tam waznej roli.

Oceń 1 odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook