PiS złożył wniosek o debatę w PE ws. Ukrainy

(fot. Wikimedia Commons)

Europosłowie PiS złożyli wniosek o debatę w Parlamencie Europejskim w sprawie wydarzeń na Ukrainie. Miałaby się ona odbyć podczas sesji plenarnej PE 9-12 grudnia w Strasburgu. Decyzję w tej sprawie ma podjąć w czwartek konferencja przewodniczących PE.

 

Od ponad tygodnia w Kijowie trwają demonstracje zwolenników umowy stowarzyszeniowej z Unią Europejską, której władze Ukrainy nie podpisały argumentując to obawą o pogorszenie się relacji handlowych z Rosją.

 

W sobotę rano protest na Majdanie Niepodległości rozpędziły siły specjalne milicji Berkut. Rannych zostało kilkadziesiąt osób. W niedzielę odbył się wielki wiec poparcia dla stowarzyszenia Ukrainy z UE; doszło też do kilku ataków na budynek administracji prezydenta Wiktora Janukowycza; zdaniem opozycji była to prowokacja.

 

"To największa manifestacja od czasu pomarańczowej rewolucji. Setki tysięcy Ukraińców demonstrują wolę przystąpienia do Unii Europejskiej" - powiedział cytowany w informacji prasowej PiS eurodeputowany Tomasz Poręba, który uczestniczył w wiecu na kijowskim Majdanie.

 

Dodał, że z związku z niepodpisaniem umowy o stowarzyszeniu z UE na szczycie Partnerstwa Wschodniego w Wilnie (28-29 listopada) Ukraińcy "czują się oszukani przez Wiktora Janukowycza, czemu głośno dają wyraz". "Unia nie może pozostać głucha na to wezwanie" - podkreślił Poręba.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.56

Liczba głosów:

9

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook