“Dziennik Polski": Prohibicja po krakowsku

Mieszkańcy i radni z centrum Krakowa są przeciwni rosnącej liczbie sklepów z alkoholem, zwłaszcza całodobowych, informuje “Dziennik Polski".

 

Radni z Dzielnicy I Stare Miasto zwrócili się do prezydenta Krakowa z postulatem wprowadzenia na terenie Śródmieścia zakazu nocnej sprzedaży alkoholu w sklepach. Poprosili również o ograniczenie liczby koncesji.

 

Pod względem liczby punktów sprzedających trunki wysokoprocentowe - 2330 miejsc - Kraków wyprzedza znacznie inne duże miasta, takie jak np. Gdańsk (785) czy Wrocław (1570).

 

Radni z "jedynki" w uzasadnieniu uchwały przywołali przykłady m.in. Wilna, Austrii i Niemiec. W stolicy Litwy sprzedaż alkoholu, bez względu na godziny otwarcia sklepu, kończy się o godz. 22. W Austrii i Niemczech, w których pije się więcej alkoholu na głowę mieszkańca niż w Polsce, sprzedawany jest on w sklepach spożywczych tylko w godzinach pracy, co oznacza, że najpóźniej do godz. 23.

 

Prezydent Majchrowski już deklarował, że jest za ograniczeniem liczby koncesji na alkohol i godzin jego sprzedaży. W pierwszym przypadku decyzja należy do radnych miasta, a w drugim potrzebne są zmiany ustawowe.

 

 

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: kraków, alkohol

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook