"Manewry będą sprzyjały budowiu NATO"

(fot. wojsko-polskie.pl)

Sekretarz generalny NATO Anders Fogh Rasmussen ocenił w czwartek, że manewry takie jak Steadfast Jazz 2013 na poligonie drawskim mają zasadnicze znaczenie dla NATO i będą sprzyjały budowie Sojuszu w przyszłości.

 

"Duże ćwiczenia jak Steadfast Jazz mają zasadnicze znaczenie dla NATO. Podczas tych ćwiczeń nasi dowódcy, żołnierze, wysiłki szkoleniowe skupiają się w jednym miejscu, by podkreślić solidarność Sojuszu, poprawiają nasze umiejętności, pokazują, że NATO jest gotowe, chętne i zdolne do reagowania na wszelkie wyzwania przyszłości" - powiedział Rasmussen, który wraz z prezydentem Bronisławem Komorowskim obserwuje w Drawsku ćwiczenia NATO Steadfast Jazz 2013.

 

Sekretarz generalny NATO podkreślił, że tego rodzaju manewry będą sprzyjały budowie NATO w przyszłości. "Chodzi o Sojusz, którego siły są wykształcone, doświadczone i wyposażone w taki sposób, żeby mogły blisko ze sobą blisko współpracować, również z partnerami, są wyszkolone do działania w zespole, są przetestowane i mogą działać jako zespół, bez względu na to, z którego kraju pochodzą żołnierze" - zaznaczył.

 

Zobacz manewry na żywo - darmowy stream NATO

 

Dodał, że Polska oraz państwa bałtyckie są po raz pierwszy gospodarzem ćwiczeń NATO na tak ogromną skalę. "Wszystkie cztery państwa to są mocni członkowie, przyjaciele wzbogacający nasz Sojusz" - powiedział. Dodał, że cieszy się z uczestnictwa w ćwiczeniach także partnerów NATO: Finlandii, Szwecji i Ukrainy.

 

Rasmussen podziękował Bronisławowi Komorowskiemu, polskiemu rządowi i polskiemu narodowi za gościnę. "Chcę również podziękować za niesłabnące poparcie, którym obdarzają państwo NATO" - zaznaczył.

 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

MR 20:06:24 | 2013-11-07
Polecam artykuł w ostatniej "Polityce" nt. tych manewrów.  Tej wielkości manewry to każdy okręg wojskowy Rosji urządza co roku. Dziś całe NATO to kpiny. Dzieku Bogu Rosja i Chiny osiagają swoje cele jak na razie pokojowo. Inaczej nie zostanie z nas nawet mokra plama.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?