Nowe partie uciekinierów z PO

Pogłębiające się konflikty wewnątrz PO, spadające poparcie w sondażach i malejące szanse na zwycięstwo w najbliższych wyborach sprawiają, że byli politycy tej formacji zakładają nowe ugrupowania.

 

Mają one być szansą na zdobycie miejsc w przyszłych wyborach do Parlamentu Europejskiego, a za dwa lata - polskiego.

 

Wczoraj Jarosław Gowin podpisał "porozumienie o współpracy programowej" z partią Polska Jest Najważniejsza. W niedzielę Janusz Palikot zapowiedział obrady kongresu nowej lewicowej partii.


Na pytanie "Codziennej", kiedy Gowin założy partię polityczną, były minister sprawiedliwości odpowiedział, że będzie to decyzja oddolna, podjęta wspólnie z innymi członkami "ruchu społecznego", który ma powstać pod jego patronatem.


Gowin liczy na to, że do nowej formacji dołączą kolejni politycy Platformy Obywatelskiej. - Nie jest tajemnicą, że wielu posłów PO z życzliwością przygląda się naszym działaniom. Ich decyzja będzie decyzją suwerenną - powiedział "Codziennej" Gowin, podkreślając, że wielu członków PO na poziomie lokalnym planuje dołączyć do jego inicjatywy.


- Płynie do nas mnóstwo zgłoszeń, nie tylko od szeregowych członków PO, ale także od radnych szczebla wojewódzkiego, powiatowych i gminnych.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Anglia 17:08:00 | 2013-10-05
Po co komu partia farbowancow pod nowa nazwa?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?