"Kraków nie może być miastem nożowników"

(fot. Patrycja Malinowska/ deon.pl)
Zorganizowanie sejmowego spotkania krakowskich parlamentarzystów w sprawie bezpieczeństwa na krakowskich ulicach zapowiedział w poniedziałek w Krakowie poseł PiS Andrzej Duda.
 
"Sytuacja nabrzmiała już do tego stopnia, że jeżeli nie podejmiemy natychmiastowych, bardzo ostrych działań, także politycznych, to będzie tylko gorzej. W związku z tym poproszę w Sejmie o spotkanie wszystkich krakowskich posłów, po to, żebyśmy razem usiedli i przynajmniej wstępnie zastanowili się, jakie podjąć działania" - powiedział Duda podczas konferencji prasowej. Jego zdaniem podstawowym działaniem byłoby zwiększenie aktywności policji i straży miejskiej we wspólnych patrolach.
 
Bezpośrednim powodem propozycji takiego spotkania jest zabójstwo 23-letniego studenta. "Kraków nie może być miastem nożowników" - powiedział.
 
Do zabójstwa doszło w sobotę o godz. 2.30 nad ranem przy ul. Grodzkiej. 23-letni student stanął w obronie dziewczyny, którą zaczepiał nietrzeźwy przechodzień i został ugodzony nożem w okolice serca. Zmarł w szpitalu. 35-letni napastnik, zidentyfikowany na podstawie monitoringu i zatrzymany w okolicach przejścia podziemnego przy Dworcu PKO, miał we krwi 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu został w niedzielę doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut zabójstwa. Nie przyznał się do winy, wyjaśniając, że nic nie pamięta. W poniedziałek na wniosek prokuratury sąd aresztował go na trzy miesiące.
 
Było to kolejne zabójstwo z użyciem noża w ostatnich dniach w Krakowie. Tydzień wcześniej w jednym z krakowskich nocnych lokali ciosem noża zabity został 36-letni mężczyzna.
 
"Sytuacja w Krakowie pod względem bezpieczeństwa jest tragiczna" - powiedział Duda, podkreślając, że "standardem stało się zaczepianie przez grupki pijanych ludzi" i że "Kraków może być postrzegany jako miasto nożowników".
 
Poinformował, że w wyniku jego interpelacji do ministra spraw wewnętrznych, po ostatnim zabójstwie maczetą w Krakowie, uzyskał odpowiedź, że "Kraków ma dostateczną ilość etatów policyjnych i stan bezpieczeństwa jest pilotowany". Tymczasem - zdaniem Dudy i towarzyszących mu podczas konferencji radnych PiS - to właśnie brak policyjnych patroli na ulicach jest główną przyczyną braku bezpieczeństwa w mieście.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~lucjan 20:35:25 | 2013-09-09

Katolicka Polska, pokolenie JPII.

Tak, ten student był katolikiem, zginął zabity przez kogoś takiego, jak ty, przez człowieka bez ideałów, niszczącego innych nawet wtedy, gdy nie ma ku temu żadnej korzyści.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~3-1 19:31:53 | 2013-09-09
Katolicka Polska, pokolenie JPII.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook