Premier Tusk nt. polityki prorodzinnej

(fot. PAP/Tomasz Gzell)

Rząd rozpoczyna kampanię informacyjną na temat polityki prorodzinnej. Jej elementami są m.in. portal internetowy i spoty telewizyjne. Istotą jest możliwie szeroki obieg informacji , a także promowanie pewnego sposobu bycia rodzin - podkreślił premier Donald Tusk.

 
"Rozpoczynamy kampanię informacyjną dotyczącą spraw, o które rodzice często pytają dzwoniąc do różnych instytucji, m.in. przedłużony urlop rodzicielski, urlop ojcowski, możliwość korzystania z finansowanej przez państwo procedury zapłodnienia in vitro" - mówił Tusk na sobotniej konferencji prasowej w ogrodach Kancelarii Premiera.
 
Szef rządu przypomniał też o dodatkowych pieniądzach, które w tym roku zasilą żłobki i "decyzji, dzięki której przedszkole w całej Polsce będzie kosztowało nie więcej niż złotówka za godzinę, poza pięcioma godzinami, które są obowiązkowo bezpłatne". "To są te projekty, które w ostatnich miesiącach rząd wprowadził i sfinansował" - podkreślił premier. 
 
Jak zaznaczył, istotą kampanii jest "możliwie szeroki obieg informacji, a także promowanie pewnego sposobu bycia rodziców". Tusk dodał, że rząd chce pokazać "możliwości, które rodzice mają od kilku miesięcy, a także obronę godności rodzicielstwa i samych małych dzieci".
 
"To szczególnie dotyczy procedury in vitro. Chodzi o to, by w Polsce nie było atmosfery dwuznaczności wobec rodziców i dzieci, którzy skorzystali z tej możliwości. Pojawiły się ostatnio niezbyt przyjemne ataki i bardzo nam zależy na tym, by w naszej ojczyźnie dzieci dobrze się czuły, niezależnie od tego jaki był ich początek" - powiedział premier.
 
Zwrócił uwagę, że "powstało fajne środowisko rodziców pierwszego kwartału, które nauczyło także jego i jego współpracowników wiele o kwestii właściwie dedykowanej pomocy państwa dla rodzin z małymi dziećmi".
 
Elementami rządowej kampanii jest m.in. portal internetowy - www.rodzina.gov.pl, gdzie można znaleźć informacje na temat m.in. programu "Mieszkanie dla Młodych", dofinansowania metody zapłodnienia in vitro, urlopów rodzicielskich, opieki nad dzieckiem, przedszkoli czy 6-latków. Przygotowane zostały także spoty telewizyjne.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.75

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~etiene 21:24:03 | 2013-09-07
Nie sądż,że to zmieni cokolwiek,twój koniec jest bliski.Twoja polityka antyrodzinna jaka prezentujesz nie ma nic współnego z dbaniem o dobro rodzin.NIEPEŁNOSPRAWNE DZIECI--ich opiekunowie Prawie 100 tysiocom odebrano świadczenie pielegnacyjne pozostaje bez srodków do zycia.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~misio 19:44:56 | 2013-09-07
"Dla państwa najtańsza jest rodzina bez dzieci" D.Tusk, 19.03.2012

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Werty 17:48:11 | 2013-09-07
czyli nic nowego, dalej polityka anty-rodzinna, proszę sprawdzić w wyszukiwarce ile wynosi "becikowe" w Rosji i na Ukrainie

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?