Polska dołoży się do kupna NATO-wskich dronów

Polska przyłączy się do programu kupna przez NATO pięciu dronów, czyi bezzałogowych samolotów służących do wykrywania i śledzenia celów naziemnych - informuje "Polska The Times".

 

"Oficjalnie Polska dołączy do tego programu w grudniu, ale już wpłaciła pierwszą transzę pieniędzy na kupno dronów" - mówi dziennikowi zastrzegający sobie anonimowość rozmówca z kwatery głównej NATO w Brukseli.

 

Cały program, który ruszy w 2017 r., będzie kosztował 1,3 mld euro. Nie wiadomo, ile wyłoży Polska, ale prawdopodobnie będzie to co najmniej 40 mln euro.

 

Wydatek ten będzie jednak dla Polski w dużej mierze inwestycją. Bowiem zgodnie z obowiązującymi w Sojuszu zasadami, 70 proc. wyłożonej kwoty będzie reinwestowane w polski przemysł - wyjaśnia "Polska The Times".

 

Do tej pory do programu dołączyło 14 państw: Bułgaria, Czechy, Dania, Estonia, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Niemcy, Norwegia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, USA i Włochy.

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: nato

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Radujmysię 14:29:19 | 2013-08-05
Zdecydowanie potępiamy amerykańskie drony i radośnie, za wielkie pieniądze będziemy tworzyć własne. Pokoju na świecie trzeba bronić za wszelką cenę.

Oceń odpowiedz

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook