Tusk: Gowin osłabia partię i szkodzi PO

(fot. PAP/Tomasz Gzell )

Odnoszę wrażenie, że Jarosław Gowin od pewnego czasu osłabia i szkodzi PO, wzmacnia jej konkurencję; jego krytycyzm wobec PO jest krytycyzmem kogoś, kto buduje własny projekt - powiedział w środę premier Donald Tusk. Dlatego - jak wyjaśnił - nie zgodzi się na debatę z Gowinem.

 

- Od wielu tygodni mam takie coraz mocniejsze wrażenie, że krytycyzm Jarosława Gowina wobec Platformy, jest krytycyzmem kogoś, kto buduje własny projekt, a nie chce wspierać PO. Mówię o tym bardzo otwarcie, bo moim zadaniem jest wesprzeć wszystkich ludzi PO i ich wysiłki po to, żeby Platforma dobrze służyła i lepiej służyła Polsce niż do tej pory i uważam, że to jest możliwe - podkreślił premier na środowej konferencji prasowej, pytany, czy zgodzi się na debatę z b. ministrem sprawiedliwości.

 

Jak oświadczył, nie będzie wspierał "nikogo, kto chce PO osłabić". "Uważam, że ktoś, kto poświęca swoją energię i czas na wyłącznie osłabianie Platformy i jej pozycji, nie zasługuje na wsparcie z mojej strony. Nie będę uczestniczył w żadnym przedsięwzięciu, które może osłabić Platformę i wzmocnić konkurencję. Odnoszę wrażenie, że Jarosław Gowin od pewnego czasu osłabia PO, szkodzi PO i wzmacnia jej konkurencję" - zaznaczył Tusk.

 

Jak ocenił, jego ewentualna debata z Gowinem "nagłaśniałaby projekt", którego on "nie ma zamiaru wspierać". Tusk i Gowin startują w wyborach powszechnych na szefa PO. Gowin od kilku tygodni wzywa szefa rządu do debaty.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (4)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Marek 17:57:02 | 2013-07-24
Super sprawa. Najpierw Kaczyński przestał rozmawiać, teraz Tusk ucieka od debaty. Kto następny w kolejce? Mój głos mają republikanie - oby z Gowinem w swoich szeregach :)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 17:23:13 | 2013-07-24
Partia to Tusk, Tusk to Partia - skąd my to znamy???

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~inny punkt siedzenia 16:02:52 | 2013-07-24
Tusk osłabia kraj i szkodzi Polsce.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Drabiniasty 15:22:42 | 2013-07-24
Tusk już znalazł winnego. I sądząc z wypowiedzi ma zamiar pozbyć się Gowina z PO.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?