Marszałek Kopacz o debacie Tusk-Gowin

(fot. PAP/Rafał Guz)

Marszałek Sejmu Ewa Kopacz pytana w sobotę w "Sygnałach Dnia" w I Programie Polskiego Radia, czy będzie debata premiera Donalda Tuska i Jarosława Gowina przed wyborami na szefa PO odpowiedziała:

 
"Uważam, że jest zupełnie nie potrzebna. Pan Jarosław Gowin jest w tej chwili osobą, która próbuje zaistnieć w mediach i pokazywać siebie, jako lidera partii.
 
Nie miał takich pomysłów i nie miał pomysłów na Platformę Obywatelską wtedy, kiedy miał pełne instrumenty w swoich rękach, mianowicie był ministrem tego rządu. Mógł wtedy pokazywać swoje pomysły na funkcjonowanie partii, na funkcjonowanie swojego resortu. Nie zauważyłam nadaktywności ze strony pana ministra Gowina. 
 
Dzisiaj uważam, że jego ego podpowiada mu tylko i wyłącznie takie wzywanie do debaty. Poglądy Donalda Tuska są znane wszystkim; są realizowane w rządzie i nie tylko w rządzie, bo dyskusje na klubie (parlamentarnym PO) w obecności premiera są dość częste. I pewnie nie ma takiego członka Platformy Obywatelskiej, który dziś nie znałby poglądów Tuska w sposób dostateczny. Więc nie widzę takiej potrzeby (przeprowadzenia debaty). 
 
Natomiast, jeśli ktoś chce poznać nowego Gowina, niekoniecznie takiego, który identyfikuje się z Platformą, to nich pan Gowin się nie krępuje, niech sobie jeździ po terenie, niech sobie robi te debaty z członkami PO i pokazuje ten odkrywczy, nowy program".
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.36

Liczba głosów:

11

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~kolekcjoner zegarków 12:21:45 | 2013-07-20
A po co nam merytoryczna dyskusja? Nam przyświeca całkiem inny cel: kręcenie lodów. By żyło się naszym lepiej kłamaliśmy, kłamiemy, będziemy nadal kłamać. POpiera nas 35% wyborców, po jakie licho więc mamy się bawić w jakieś dyskusje, debaty skoro jest sezon na kręcone lody.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 12:05:36 | 2013-07-20
Jak widać, Tusk boi się mrytorycznej dyskusji, ponieważ przegrałby ją z kretesem.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~HGW 12:02:53 | 2013-07-20
To jest właśnie umysłowa bolszewia - myśleć wyłącznie o tym co chciałby Tusk abym myślała :D

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tak 11:59:19 | 2013-07-20
Też  m nie nie dziwi wypowiedź Pani Marszałek Polskiego Sejmu. Polacy taką osbę wybrali.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~mark 11:42:11 | 2013-07-20
Doprawdy żałosna jest wypowiedź marszałek Kopacz. Ale mając w pamięci jej dawne wypowiedzi czego można się było spodziewać?!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~jask 11:14:52 | 2013-07-20
No tak! Publiczna debata pomiędzy dwoma czołowymi przesdstawicielami partii rządzącej jest kompletnie niepotrzebna! I to mówi przedstawiciel partii, która ma w nazwie obywatelskość. Można, pani marszałek, przekopać internet na metr w głąb, prawda?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?