"Uchwała w tym kształcie to błąd moralny"

(fot. PAP/Jakub Kamiński)

Przyjęcie przez Sejm uchwały w sprawie zbrodni wołyńskiej bez terminu "ludobójstwo" to wielki błąd moralny i błąd odnoszący się do polskiej racji stanu - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński po głosowaniu. Stało się bardzo źle - ocenił.


Kaczyński zaznaczył, że media ukraińskie dostrzegły, że polski Sejm przyjął "miękką wersję" uchwały. "W sprawie masowego zabijania Polaków polski Sejm nie powinien przyjmować miękkiej wersji" - powiedział szef PiS dziennikarzom w Sejmie. "Stało się bardzo źle" - ocenił.

"To przede wszystkim wielki błąd moralny i błąd odnoszący się do polskiej racji stanu (...). To było ludobójstwo i Polacy nie mogą zgadzać się z opinią, że, owszem, jak się morduje na przykład Żydów, to jest ludobójstwo, jak się morduje Polaków, to nie jest ludobójstwo" - powiedział.

Szef PiS ocenił, że przyjęcie ostrzejszej wersji uchwały nie miałoby znaczenia dla stosunków naszego kraju z Ukrainą.

Według Kaczyńskiego przyjęcie uchwały w kształcie, o którym zdecydowała większość sejmowa, to kolejny dowód na to, że obecne elity polityczne "nie są w stanie reprezentować polskich interesów na wszystkich azymutach". Jak mówił, polskie elity zwykły stawiać Polaków w roli oskarżonych, posługując się "pedagogiką wstydu".

Sejm podjął w piątek uchwałę ws. zbrodni wołyńskiej, w której oddał hołd ok. 100 tysiącom Polaków bestialsko pomordowanych przez ukraińskich nacjonalistów. Zbrodnię określił jako "czystkę etniczną o znamionach ludobójstwa". Nie ustanowił dnia pamięci ofiar zbrodni wołyńskiej.

 


 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

4.53

Liczba głosów:

17

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 14:51:43 | 2013-07-12
Czy PiS głosował za tą uchwałą? Jeżeli tak, to Kaczyński jest niemoralny, a jeżeli nie, to ma on rację.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?