Tusk z premier Tajlandii o współpracy

(fot. PAP/Radek Pietruszka)

Współpraca w dziedzinie rolnictwa, turystyki, energetyki i obronności była tematem czwartkowego spotkania premiera Donalda Tuska z premier Królestwa Tajlandii Yingluck Shinawatrą. Tusk zapowiedział działania na rzecz zwiększenia wymiany handlowej między naszymi krajami.


Premier nazwał "znakomitymi" relacje między Tajlandią a Polską. Podkreślał, że oba kraje są symbolami sukcesu i stabilności w swoich regionach. "Tajlandia osiąga imponujące wskaźniki wzrostu, a Polska cieszy się bardzo dobrą reputacją w tamtym regionie, więc miło nam było wymienić zasłużone komplementy pod adresem naszych krajów" - powiedział Tusk na wspólnej konferencji prasowej w Warszawie.

"Ustanowiliśmy w czasie tej wizyty mechanizm tzw. dialogu strategicznego - to jeden z najwyższych standardów relacji bilateralnych" - poinformował polski premier.

Jak mówił, nie chodzi wyłącznie o "symbolikę polityczną". "Możemy skutecznie działać przede wszystkim na rzecz współpracy handlowej, inwestycyjnej. Rozmawialiśmy o możliwościach współpracy w dziedzinie rolnictwa, turystyki, energetyki i obronności" - powiedział Tusk.

 

  

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?