Prezydent: korzystniejsze podatki dla rodzin

(fot. PAP/Wojciech Pacewicz)

Prezydent Bronisław Komorowski zapowiedział w czwartek w Siedlcach, że będzie pracował na rzecz stworzenia Karty Dużej Rodziny oraz zabiegał o to, by powstał system podatkowy korzystniejszy dla młodych ludzi wychowujących dzieci.

 

Prezydent wraz z żoną Anną Komorowską, spotkał się w czwartek w siedleckim Centrum Kultury i Sztuki z mieszkańcami miasta.

 

Komorowski zapowiedział, że "będzie intensywnie pracował, by doszło do stworzenia ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny, która dawałaby szansę na rozwiązywanie wielu problemów", z którymi borykają się rodziny wielodzietne. Dodał, że będzie zabiegał m.in. o ulgi komunikacyjne czy łatwy dostęp do instytucji kultury dla takich rodzin.

 

Ponadto prezydent będzie "proponował opinii publicznej i rządowi konsekwentne działanie na rzecz systemu podatkowego korzystniejszego dla młodych ludzi, którzy wychowują dzieci". Według Komorowskiego ulga powinna motywować do posiadania kolejnych dzieci. "To wielka zmiana, trudna, będę liczył na wsparcie z bardzo różnych kierunków" - podkreślił prezydent.

 

Zdaniem Komorowskiego miarą osiągnięć poprzednich lat jest to, że "w tej chwili prawie 80 proc. Polaków uważa, że ich życie jest dobre, jest lepsze". Jednak - według prezydenta - te "polskie satysfakcje z własnego życia" nie sumują się w "ogólnopolski poziom satysfakcji i dumy". "To jest nasz wielki polski problem" - stwierdził Komorowski.

 

Zaznaczył przy tym, że zmiany ustrojowe sprzed 24 lat "otworzyły ogromną możliwość wydobycia szans". W tym kontekście mówił, że nierozwiązywanym przez lata problemem był stan polskich dróg, które były "synonimem nieszczęścia". "Mieliśmy kompleksy w stosunku do całego świata (…), jesteśmy na takim etapie, kiedy pojawia się gigantyczna szansa nadgonienia zaległości" - mówił Komorowski.

 

Prezydent zaznaczył, że postanowił przyjechać do Siedlec, ponieważ chciał pokazać całej Polsce "niebywałą umiejętność rozwiązywania w sposób odważny" innego ważnego polskiego problemu, czyli problemu mieszkaniowego.

 

Przywołał tu stosowane w Siedlcach rozwiązanie, w ramach którego mieszkania komunalne powstają w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, które zaowocowało "tańszym i chyba efektywniejszym systemem budowania mieszkań komunalnych".

 

Komorowski pogratulował odwagi władzom Siedlec, bo - jak mówił - w Polsce jest problem z zaufaniem w stosunku do ludzi przedsiębiorczych i prywatnego kapitału.

 

Prezydent zaznaczył też, że jest to jeden z wariantów skutecznego działania na rzecz polskiej rodziny. Dlatego - jak podkreślił - Siedlce zostały laureatem nagrody pary prezydenckiej w ramach konkursu "Dobry klimat dla rodziny".

 

"Tu naprawdę +zgoda buduje+ i wybudowała sporą liczbę mieszkań" - powiedział prezydent, nawiązując do swojego hasła z kampanii wyborczej.

 

Przed spotkaniem z mieszkańcami Siedlec prezydent wraz z żoną odwiedzili znajdujący się w tym mieście Uniwersytet Przyrodniczo-Humanistyczny. Tam Komorowski spotkał się z Siedlecką Radą Biznesu, a pierwsza dama - z nauczycielami akademickimi, studentami niepełnosprawnymi i dziećmi z Uniwersytetu Dziecięcego.

 

Z Siedlec prezydent udał się do Mrozów, "niezwykłej gminy" - jak mówił w czwartek - gdzie 80 proc. dzieci ma zapewnioną opiekę przedszkolną. Prezydent powiedział, że opiekę taką zapewniają zarówno przedszkola gminne, jak i prywatne, wspierane przez gminę. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.67

Liczba głosów:

21

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~joa 10:38:28 | 2013-06-27
Dobrze,że porusza się kwestię podatków. Niewiele niesetety zmienia się w przypadku podatków, które Polacy płacą po powrocie do naszego kraju z za granicy. Ktoś kto pracował wiele lat za granicą, tu Państwo bierze od niego duży podatek....Wielu ,którzy wrócili i chcieliby w Polsce spędzić resztę życia muszą decydować się na ponowny wyjazd. To nie zachęci do powrotów do Polski, o czym mówił obecny Premier.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~franek 23:22:24 | 2013-06-20
A co Prezydent robil do tej pory - jako posel, marszalek i od paru lat prezydent? Wybory sie zblizaja?

Coś robił.
Nie zwiał do Anglii. Ma piątkę dzieci. Ty też?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Anglia 22:22:15 | 2013-06-20
A co Prezydent robil do tej pory - jako posel, marszalek i od paru lat prezydent? Wybory sie zblizaja?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?