Specjalna strona z informacjami dla rodziny

Ile urlopu rodzicielskiego przysługuje mamie i tacie? Jak dostać dofinansowanie na pierwsze mieszkanie? - odpowiedzi na takie pytania dotyczące rodziny można od poniedziałku znaleźć w jednym miejscu - na nowej rządowej stronie www.rodzina.gov.pl.

 

W poniedziałkowym komunikacie CIR podkreślił, że teraz w jednym miejscu można znaleźć "informacje o tym, jak państwo pomaga rodzinom na różnych etapach życia: przy kupnie pierwszego mieszkania, przy opiece nad ciężarnymi mamami, przy narodzinach dziecka, przy opiece nad dzieckiem, przy pierwszych krokach dziecka w edukacji".

 

"Do tej pory wszystkie te informacje były rozsiane po różnych rządowych stronach. Dzięki stronie www.rodzina.gov.pl wszystko co ważne z punktu widzenia polskich rodzin znalazło się w jednym miejscu" - zaznaczył CIR.

 

Na stronie znajdują się informacje m.in. o żłobkach, przedszkolach, planowanym na 2014 rok programie "Mieszkanie dla Młodych", dofinansowaniu in vitro, urlopie rodzicielskim, ale także o znieczuleniu porodu, adopcji, funduszu alimentacyjnym czy świadczeniach rodzinnych.

 

Rząd w ostatnim czasie zapowiadał oraz wprowadza różne prorodzinne rozwiązania. W poniedziałek weszła w życie ustawa wprowadzająca roczny, płatny urlop po urodzeniu dziecka; dłuższe urlopy przysługiwać będą rodzicom wszystkich dzieci urodzonych w tym roku. Z kolei od lipca ruszyć ma rządowy program refundacji in vitro; w ciągu trzech lat ma skorzystać z niego ok. 15 tys. par.

 

Natomiast w ubiegłym tygodniu Sejm znowelizował ustawę o systemie edukacji, która przewiduje, że od 1 września tego roku opłata za każdą dodatkową godzinę opieki przedszkolnej - powyżej pięciu godzin bezpłatnych - ma wynieść nie więcej niż jeden złoty; ma to zmniejszyć opłaty wnoszone przez rodziców oraz pomóc rozwijać sieć przedszkoli. Samorządy otrzymają z tego tytułu dotację z budżetu państwa.

 

Rząd planuje także m.in. uruchomienie w 2014 r. programu "Mieszkanie dla Młodych", którego celem jest pomoc w formie dopłaty dla młodych małżeństw i osób samotnych do 35. roku życia w zakupie pierwszego własnego mieszkania z rynku pierwotnego. W tym

tygodniu projektem ustawy w tej sprawie mają zająć się posłowie.

 

trona www.rodzina.gov.pl powstała przy współpracy ministerstw: zdrowia, pracy, edukacji, transportu oraz kancelarii premiera.

 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: rodzina

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~L 14:56:57 | 2013-06-17
Dużo propagandy, mało informacji. To moja recenzja po przejrzeniu tego portalu. Czyli jak to u nas zwykle bywa: cała para w gwizdek.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?