"Mam nadzieję, że Tusk przedstawi swoją wizję"

(fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Jarosław Gowin powiedział w poniedziałek, że ma nadzieję, iż premier Donald Tusk przedstawi wkrótce swoją wizję rządów PO na najbliższe dwa lata. Gowin podkreślił, że PO to "wspaniały projekt polityczny", który jednak - według niego - wymaga odnowienia.

 

Na konferencji prasowej w Krakowie - podczas której towarzyszył mu poseł PO John Godson - Gowin nawoływał do powrotu do korzeni, czyli postulatów, jakie towarzyszyły powstaniu Platformy. Zaliczył do nich usuwanie barier hamujących przedsiębiorczość, "obywatelski a nie partyjniacki sposób uprawiania polityki", a także "zdrowy rozsądek w sprawach wartości".

 

Odnosząc się do listu, który skierował do członków PO, Gowin tłumaczył, że sformułował w nim propozycję debaty programowej.

 

"Bardzo się cieszę, że premier z taką klasą przyjął propozycję otwarcia debaty programowej. Mam nadzieję, że pan premier też wkrótce przedstawi swoją wizję tego, jak mają wyglądać nasze rządy przez najbliższe dwa lata. Jestem przekonany, że dzięki takiej debacie możemy po pierwsze podnieść jakość polityki, po drugie zaś wspólnie poprowadzić Polaków do zwycięstwa w roku 2015" - oświadczył Gowin.

 

Pytany, czy jego list może w konsekwencji doprowadzić np. do odejścia części posłów z PO i wcześniejszych wyborów odparł, że nie bierze pod uwagę możliwości odejścia z partii. Natomiast Godson powiedział, że on osobiście nie wyklucza wystąpienia z PO. Podkreślił zarazem, że nie chciałby tego robić, bo czuje się odpowiedzialny za Platformę i chciałby działać dla tej partii. Ale - jak dodał - jeżeli dojdzie do tego, że nie będzie dla niego miejsca w PO to - jak stwierdził - "mówi się trudno".

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?