Gowin ubiega się o wygraną, ale chyba nie w PO

(fot. PAP/Adam Warżawa)

Premier Donald Tusk powiedział w poniedziałek, że z zadowoleniem wita fakt pojawienia się konkurentów w wyborach na szefa PO. W ten sposób odniósł się do listu b. ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina wystosowanego do członków Platformy.

 

Donald Tusk dodał, że czytając list Gowina miał wrażenie, że ubiega się on o wygraną, "ale w innej partii politycznej".

 

Szef rządu podkreślał w rozmowie z dziennikarzami w Gdańsku, że lider PO, wyłoniony w zapowiadanych na lato bezpośrednich wyborach, będzie odpowiadał "za rząd w Polsce, a więc w dużej mierze za to, co w Polsce będzie się działo jeszcze przez ponad dwa lata".

 

"Uprzedzałem, że to jest bardzo poważna sprawa i będzie temu towarzyszyła poważna i serio konkurencja" - zaznaczył Tusk. Odnosząc się do listu Gowina, powiedział: "witam z uznaniem każdy akt woli, bo tu trzeba rzeczywiście mieć trochę odwagi i determinacji, aby do takiego konkursu stanąć, bo to jest rzeczywiście bardzo poważne wyzwanie".

 

"Dlatego nie widzę żadnego powodu, aby się zżymać, czy aby narzekać na gotowość do startu w tej konkurencji, mam nadzieję, że w najbliższym czasie będziemy wiedzieli wszystko na temat tego, kto jest gotów do tej konkurencji stanąć, tak aby warunki tej poważnej potyczki, poważnego wyzwania, były jasne i oczywiste także dla wszystkich członków PO, (którzy) w końcu będą wybierali w powszechnych wyborach swojego szefa" - powiedział premier.

 

Dlatego - jak zaznaczył - nie będzie komentować posunięć swoich konkurentów, tylko z zadowoleniem wita fakt, że się pojawiają, co każde wybory czyni o wiele bardziej sensownymi.

 

To - dodał premier - czy jest to fortunny sposób rozpoczęcia kampanii w PO ocenią wyborcy. "Ja miałem wrażenie, czytając list i informacje na temat Jarosława Gowina w pierwszym momencie, że jest to polityk, który ubiega się o wygraną, ale w innej partii politycznej, ale każdy wybiera takie metody, jakie uważa za stosowne" - powiedział.

 

W liście otwartym wystosowanym w niedzielę do członków Platformy Obywatelskiej Gowin podkreślił, że PO odniosła wiele politycznych sukcesów; niektóre jej działania poddał jednak krytyce. Polityk zwrócił m.in. uwagę, że Platforma miała być partią niskich i prostych podatków, tymczasem od paru lat je podwyższa. Wskazał też, że mimo licznych zapowiedzi, nie udało się ograniczyć zatrudnienia w administracji publicznej, a także ciągle brakuje kompleksowej polityki prorodzinnej.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

jazmig 17:30:18 | 2013-05-27
Tusk dostał cios w punkt i stęka.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?