Prezydencki program "Dobry Klimat dla Rodziny"

(fot. PAP/Jacek Turczyk)

Rozpoczęły się konsultacje ws. prezydenckiego programu "Dobry Klimat dla Rodziny". "Jesteśmy otwarci na różne propozycje" - powiedział prezydent Bronisław Komorowski po poniedziałkowym spotkaniu z przedstawicielami środowisk politycznych.

 

Prezydent ocenił spotkanie jako udane. "Jest dobry klimat dla rodziny także w kręgach środowisk politycznych" - podkreślił. Jak mówił Komorowski, chodzi o stworzenie minimum programowego polityki rodzinnej. "Chciałbym bardzo, aby to minimum oznaczało też minimum zgody i akceptacji" - dodał.

 

Przygotowany w Kancelarii Prezydenta program "Dobry Klimat dla Rodziny" zawiera 44 rekomendacje. Wśród propozycji jest np. ustanowienie kwoty wolnej od podatku uzależnionej od liczby dzieci w rodzinie i zastąpienie nią obecnego sposobu obliczania ulgi na wychowanie dziecka, w myśl zasady, że im w rodzinie jest więcej dzieci, tym kwota będzie wyższa. Prezydent chciałby też wprowadzenia ogólnopolskiej "karty dużych rodzin", ustanawiającej powszechne zniżki w opłatach za usługi publiczne dla rodzin wielodzietnych.

 

Komorowski uważa, że z wdrożeniem programu rodzinnego, który i tak jest już w Polsce bardzo spóźniony, nie powinno się zwlekać. Wielokrotnie podkreślał, że pokonanie kryzysu demograficznego jest jednym z najważniejszych zadań stojących obecnie przed Polską. 

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?