MEN ignoruje Kościół: problemy polskiej szkoły

Bp Marek Mendyk (fot. Stanislao / pl.wikipedia.org / CC-BY-SA-3.0,2.5,2.0,1.0)

Episkopat od kilku tygodni prosi Ministerstwo Edukacji Narodowej o wyznaczenie terminu rozmowy o ważnych problemach polskiej szkoły. Resort jednak milczy - informuje "Nasz Dziennik".

 
Do połowy kwietnia MEN miało przygotować dane, co jeszcze musi zrobić Kościół, a co resort, by religia stała się przedmiotem maturalnym; miała być też analiza prawna w tej sprawie - relacjonuje bp Marek Mendyk, przewodniczący Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski.
 
"Niestety, pomimo zabiegów dotychczas nie udało się nam otrzymać nawet terminu spotkania z przedstawicielami MEN" - mówi hierarcha. 
 
Jak przypomina biskup, Kościół już 5 lat temu spełnił formalne warunki, by była matura z religii. Wciąż jednak nie ma pozytywnej decyzji MEN, słyszymy tylko "nie", a nie przedstawia się nam argumentów - mówi. 
 
Stronę kościelną niepokoją też informacje o wprowadzeniu już do najmłodszych klas przedmiotu edukacja seksualna. To, co się przygotowuje polskim dzieciom, to kompletny skandal, niezrozumienie czym jest wychowanie - ocenia bp Mendyk.
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (6)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~... 06:45:43 | 2013-05-19
Student z Białorusi: unikajcie polskich uczelni! Są komunistyczne!

Brak lustracji w Polsce spowodował, że wśród kadry profesorskiej dominują ideolodzy z czasów PRL – przestrzega kolegów z Białorusi jeden z uczących się w Polsce studentów zza Buga. Poleca uczelnie prywatne, na których wpływ byłych komunistów jest niewielki.
http://www.pch24.pl/student-z-bialorusi--unikajcie-polskich-uczelni--sa-komunistyczne-,14937,i.html

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~AP 17:35:13 | 2013-05-17
@obcy Życzę kościołowi katolickiemu aby przestał istnieć w takiej formie w jakiej się teraz znajduje.AMEN.

...

Dużo się wypowiadasz na tematy związane z hierachią kościelną. Jesteś księdzem? Wcześniej twierdziłeś, że tylko specjalizacja w danej dziedzinie daje prawo do wypowiadania się na dany temat.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

lipa 15:49:54 | 2013-05-17
Ciekawe, czemu przepadł mój poprzedni komentarz...

W tej całej sprawie (i wielu innych, podobnych) największym szkodnikiem jest MEN. Jedyne zdroworozskądkowe rozwiązanie to likwidacja tego ministerstwa z równoczesnym przekazaniem szkół rodzicom. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Johny 13:14:16 | 2013-05-17
"Obcy' rzeczywiście plecie jakby się trawki napalił

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~rzymianin 11:29:21 | 2013-05-17
Co Ty tu robisz przyjacielu "obcy" na tym portalu? Widze, że jednak czytasz "deona", czyzby z 'obowiazku" dokladania ludziom Kościoła? bo chyba nie z troski o Kościół jako swoją rodzinę? Piszesz rzeczy nieprawdziwe. Żeby powiedzieć coś o dorożce, nie trzeba być koniem dorożkarskim, prawda? Wiedzę o danym przedmiocie bierze sie do fachowców w danej dziedzinie, z pewnego źródła i nią sie posługuje, bez względu na zawód czy powołanie. W sprawach wiary mogą się wypowiadać także i ludzie świeccy. Jest taki dogmat o nieomylności w sprawach wiary całego ludu Bożego. Słyszałeś? Pozdrawiam Cię i proszę, zajmij swoje miejsce tam, gdzie Twoje zainteresowania. "gdzie jest skarb twój, tam jest i serce Twoje" mówi Jezus. A gdzie jest Twój skarb? z tego, jak piszesz, na pewno nie w Kościele Jezusa Chrystusa. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Johny 10:36:37 | 2013-05-17
Atak na Kościół jest widoczny na forach interetowych. Może po częsci sami jesteśmy temu winni???
W przyszłości z lekcją religii w szkole może być róznie. Moim zdaniem religia w szkole powinna być w wymiarze jednen godziny tygodniowo.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook