Marek Biernacki po swoim zaprzysiężeniu

(fot. PAP/Tomasz Gzell)

- Chciałbym, aby po mojej kadencji obywatel odczuł, że państwo się zmieniło - mówił Marek Biernacki w poniedziałek, po powołaniu na stanowisko ministra sprawiedliwości. Zapowiedział m.in. usprawnienie pracy sądów oraz nowelizację kodeksu postępowania karnego.

 

- Chcę nowelizować kodeks postępowania karnego, ustawę o prokuraturze - mówił Biernacki dziennikarzom. Jak podkreślił, "drugi element, który boli obywatela to przewlekłość postępowań sądowych" i poprawę tej sytuacji uznał za jeden ze swoich celów.

 

Jako trzeci element wskazał usprawnienie sądów gospodarczych. - To trzy podstawowe elementy, które mają poprawić skuteczność wymiaru sprawiedliwości, a z drugiej strony mają mieć na uwadze obywatela - zaznaczył.

 

Zapowiedział też, że chce spojrzeć na wymiar sprawiedliwości z punktu widzenia obywatela, świadka czy pokrzywdzonego. Dodał, że wymiar sprawiedliwości powinien służyć obywatelowi i służy mu, ale ta konfrontacja "wygląda nie za dobrze".

 

Biernacki powiedział, że jedną z pierwszych jego decyzji będzie zbudowanie "szeroko rozumianego programu wsparcia i ochrony świadka". Jak dodał, chodzi mu nie o świadka koronnego, ale o zwykłego obywatela.

 

Nowy szef resortu sprawiedliwości podkreślił, że będzie kontynuował to co rozpoczął jego poprzednik. - Z wielką determinacją będę też pracował nad dalszymi transzami deregulacji - dodał.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?