Mazury: pustki, turyści oczekiwani są we wtorek

Mazury: pustki, turyści oczekiwani są we wtorek

PAP/ ad
(fot. flikcr.com/...
(fot. flikcr.com/...
(fot. flikcr.com/...
(fot. flikcr.com/...

ZOBACZ TAKŻE

Po mazurskich jeziorach pływają w niedzielę pojedyncze jachty, w portach i na deptakach jest niewielu turystów. Właściciele hoteli i portów mają nadzieję, że goście zjadą tu we wtorek, by spędzić majówkę nad wodą.

 

Jak poinformował PAP dyżurny Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego (MOPR), w niedzielę po Niegocinie pływało zaledwie 20 żaglówek. Wiatr wiał z siłą 2-3 stopni w skali Beauforta, a temperatura powietrza wynosiła zaledwie 9 stopni.

"Szału z tłumami nie ma; pustawo, cicho, kameralnie" - relacjonował dyżurny MOPR sytuację nad Niegocinem.

Podobnie było też w Mikołajkach: po jeziorach pływały pojedyncze żaglówki, w porcie spacerowali nieliczni goście. Mnóstwo pracy mieli tylko ci, którzy przygotowywali łodzie do rejsów, wodowali je.

"Powoli zaczęło się po południu ocieplać i widać, że pogoda idzie ku dobremu. (...) Wszystko czeka na gości" - powiedziała Anna Sobczyk z wioski żeglarskiej w Mikołajkach. Jej zdaniem prawdziwy ruch zacznie się na Mazurach dopiero we wtorek. "Tak sądzimy po telefonach z rezerwacjami, takie informacje płynął do nas z hoteli i innych obiektów dla gości" - dodała.  

Na Mazurach można znaleźć jeszcze wolne miejsca w gospodarstwach agroturystycznych i niektórych hotelach. Większość barów, smażalni ryb i punktów gastronomicznych jest już otwarta.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~turysta 08:47:01 | 2013-04-29
"Powoli zaczęło się po południu ocieplać i widać, że pogoda idzie ku dobremu.

Tak, ociepli się, chyba w Twojej głowie, jak będziesz musiała wziąć się do roboty, bo Polacy spędzają majówkę gdzie indziej. Kto sie będzie trząsł z zimna i chodził w czapce?

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?