Kraków: Matka ugodziła 1,5-roczną córkę nożem

Za ugodzenie nożem w brzuch półtorarocznej córeczki odpowie przed sądem 23-letnia kobieta. Prokuratura oskarżyła ją o usiłowanie zabójstwa dziecka - poinformowała w poniedziałek PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Krakowie Bogusława Marcinkowska.

 

Doszło do tego w sierpniu ub.roku. Edyta A. ugodziła córeczkę nożem kuchennym w brzuch, ale narządy wewnętrzne dziecka nie zostały uszkodzone. Dziewczynka była w szpitalu kilka dni. Do zranienia doszło w czasie, kiedy mąż kobiety wraz synem wyszedł do sklepu.

 

Przesłuchana w charakterze podejrzanej Edyta A. przyznała się do popełnienia zarzucanego jej czynu. Początkowo twierdziła, że chciała zabić dziecko, bo miała trudną sytuację rodzinną. Jak wyjaśniała, w tym dniu dziecko chodziło "jakby nieprzytomne", nie chciało jeść. W pewnym momencie - jak mówiła - poniosło ją, nie panowała nad sobą, wzięła nóż kuchenny i zadała nim cios w goły brzuch leżącego dziecka. Była przekonana, że zabiła córkę.

 

W czasie ostatniego przesłuchania Edyta A. zmieniła jednak swoje wyjaśnienia i stwierdziła, że nie chciała zabić córeczki. Zdaniem prokuratury te wyjaśnienia nie zasługują na wiarę i zmierzają do umniejszenia odpowiedzialności karnej.

 

Według biegłych kobieta dopuściła się ataku, mając w znacznym stopniu ograniczoną zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem. Grozi jej kara pozbawienia wolności od 8 do 15 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności lub dożywocie.

 

Przed sądem rodzinnym toczy się sprawa dotycząca ograniczenia władzy rodzicielskiej Edyty A.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook