PO i PSL podpisały porozumienie o współpracy

(fot. marekbz / flickr.com / CC BY-NC-SA 2.0)

Władze krakowskich struktur PO i PSL podpisały we wtorek porozumienie o "politycznej i programowej" współpracy na rzecz Krakowa. Ma ona dotyczyć działań w Radzie Miasta i radach dzielnic.

 
"To jest sformalizowanie współpracy, która już trwała. Porozumienie nie jest wymierzone przeciwko nikomu. Jest zawarte dla dobra Krakowa i wspólnej, dobrej pracy na rzecz społeczeństwa miasta" - podkreślił prezes małopolskiego PSL Andrzej Kosiniak - Kamysz. 
 
Szef małopolskiej Platformy Ireneusz Raś mówił, że porozumienie wynika także z chęci stworzenia szerokiego programu, który będzie podstawą wspólnej pracy po kolejnych wyborach samorządowych.
 
Dokument podpisali prezes Zarządu Grodzkiego PSL w Krakowie Tomasz Makowski i przewodniczący Zarządu Krakowskiego PO Bogusław Kośmider.
 
Na początku listopada zeszłego roku PO podpisała porozumienie o współpracy z prezydentem Krakowa Jackiem Majchrowskim, wobec którego była wcześniej w opozycji. "Nie ma tu żadnej kolizji"  - mówili sygnatariusze wtorkowego porozumienia. Raś apelował, by do porozumienia PO i PSL przyłączyli się dla dobra miasta także radni innych ugrupowań, nawet będący obecnie w opozycji.
 
Jak zapowiedział Bogusław Kośmider, PO i PSL będą chciały wspólnie zająć się m.in. skuteczną walką ze smogiem w Krakowie oraz rozwiązywaniem problemów gospodarczych i finansowych, w tym skonstruowaniem budżetu na 2014 r. PSL ma obecnie w Radzie Miasta Krakowa jedną radną, ale oferuje PO wsparcie swojego zaplecza eksperckiego. 
 
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook