Rodzic chce być zawodowcem

Przyszli rodzice, którzy coraz bardziej profesjonalnie przygotowują się do swojej roli, często korzystają z usług np. doradcy laktacyjnego oraz chodzą na kursy naturalnego pieluszkowania - informuje "Dziennik Polski".

 

Szkoła rodzenia to dziś podstawa. Można też skorzystać z konsultacji u dietetyka, nauczyć się masażu niemowląt oraz udzielania pierwszej pomocy, a także wysłuchać wykładów dotyczących m.in. zdrowego odżywiania czy języka niemowląt.

 

Przyszłym rodzicom oferowane są warsztaty z naturalnego pieluszkowania czy noszenia dzieci w chustach, co ma sprzyjać bliskości i budowaniu więzi. Pojawia się także coraz więcej zawodów "okołoporodowych", m.in. doradcy laktacyjnego, służącego konsultacją z zakresu karmienia piersią.

 

- Obecnie nie ma już tak silnej więzi międzypokoleniowej jak dawniej, gdy wiedza była przekazywana młodszym matkom przez prababcie i babcie. Znakiem naszych czasów jest również brak zaufania, np. do instytucji publicznych, dlatego ludzie szukają specjalistycznego wsparcia z zewnątrz - mówi psycholog Irena Mydlarz.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?