W Zakopanem spadł pierwszy tej jesieni śnieg

(fot. flickr.com/ by btmorgan)

W Zakopanem w piątek spadł pierwszy tej jesieni śnieg. Termometry w mieście pod Giewontem wskazują 2 st. C.

 

Jak poinformował PAP dyżurny z Wysokogórskiego Obserwatorium Meteorologicznego, na Kasprowym Wierchu w Tatrach leży dwa centymetry białego puchu, a na szczycie jest 5 st. mrozu.

 

Górale mówią, że opad śniegu nie oznacza jeszcze rychłego nadejścia zimy, a mieszkańców Podhala czeka jeszcze ocieplenie. Jesienny śnieg na Podhalu zdarza się niemal każdego roku. W październiku 2009 roku w Zakopanem spadło pół metra śniegu.

 

Według synoptyków niskie temperatury na Podhalu utrzymają się do połowy przyszłego tygodnia. Później wróci cieplejsza, jesienna pogoda - zapowiadają synoptycy.

 

Od rana padał tez śnieg na Suwalszczyźnie, zwanej polskim biegunem zimna. Po raz pierwszy mieszkańcy regionu musieli odśnieżać samochody przed wyjazdem do pracy.

 

Jak poinformowało białostockie biuro prognoz, śnieg ma padać w piątek przelotnie. Temperatura wyniesie 3-5 st. C. Ma wiać silny wiatr.

 

Chociaż Suwalszczyzna nazywana jest polskim biegunem zimna, to śnieg w październiku zdarza się rzadko. Od kilku dni na Suwalszczyźnie było bardzo zimno, w ciągu dnia ok. 5-7 stopni.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?