Prawica RP: in vitro to kolejny akt lekceważenia

Prawica RP

Ogłoszenie przez premiera finansowania przez państwo zapłodnień in vitro to "kolejny akt lekceważenia przez obecny rząd prawnego porządku Rzeczypospolitej i ładu moralnego w naszym życiu społecznym" - uważa Prawica RP.

 

Wczoraj premier Donald Tusk i minister zdrowia Bartosz Arłukowicz ogłosili wprowadzenie od lipca 2013 r. resortowego programu finansowania procedury in vitro z budżetu państwa. Na trzyletni program rząd chce przeznaczyć ok. 250 mln zł.

W przesłanym KAI oświadczeniu Prawica RP poinformowała, że ogłoszenie przez premiera Tuska finansowania przez państwo zapłodnień in vitro "to decyzja zarówno lekceważąca nieuchronne niebezpieczeństwo, jakie dla życia dzieci poczętych niosą te paramedyczne praktyki, jak i odpowiedzialność finansową państwa".

Ugrupowanie to wzywa Sejm RP "do bezzwłocznego podjęcia zdecydowanych kroków w celu nakłonienia wszystkich urzędów państwa do przerwania praktyki niszczenia życia dzieci poczętych in vitro".

- Przypominamy, że 21 lipca RP 2006 Sejm RP, w uchwale przyjętej ogromną większością głosów, jasno stwierdził, że "niszczenie ludzkich embrionów" "narusza art. 157a Kodeksu karnego przewidujący prawnokarną ochronę zdrowia dziecka poczętego". Przypominamy również projekt Rezolucji przygotowany przez nas w tej sprawie i przekazany sejmowemu Zespołowi Ochrony Życia - napisali Marek Jurek i Marian Piłka, prezes i wiceprezes Prawicy RP.

Politycy protestują również przeciwko przekazywaniu publicznych pieniędzy laboratoriom in vitro. "Decyzja ta jest tym bardziej gorsząca, że podejmuje ją premier, który niedawno atakował posłów, którzy zwiększyli, a nawet tych, którzy nie chcieli utrudniać zwiększenia, zasiłków porodowych" - brzmi fragment listu.

"Decyzja premiera Tuska to kolejny akt lekceważenia przez obecny rząd dla prawnego porządku Rzeczypospolitej i ładu moralnego w naszym życiu społecznym" - uważają Marek Jurek i Marian Piłka.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~teresa 12:09:27 | 2012-10-23
Jakim ziarnem się sieje ,takie plony zbierze. Co ustala się ŚWIĘTYM  w Ojczyźnie,takie będzie zdanie o Polakach na obczyźnie. Jakie chowanie potomstwa-takie umieranie bez pomocy społecznej.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook