"Rz": Zabrali szkołom, dali przedszkolom

(fot. bebulaki/flickr.com/CC)

Samorządowcy kolejny raz muszą przełknąć gorzką pigułkę, jaką aplikuje im rząd. Według "Rzeczpospolitej" gabinet stosuje wobec nich kreatywną księgowość.

 
320 mln zł wsparcia, jakie premier Donald Tusk i minister edukacji Krystyna Szumilas obiecali w przyszłym roku gminom na opiekę przedszkolną, miały najprawdopodobniej trafić do nich jako subwencja oświatowa na edukację, ustaliła gazeta.
 
W przyjętym pod koniec września projekcie ustawy budżetowej na 2013 r. subwencja została uszczuplona właśnie o ok. 300 mln zł w porównaniu z założeniami budżetu, który na początku września trafił do konsultacji. Projekt z 5 września przewidywał bowiem, że do szkół trafi 39 mld 806 mln zł, a ostatecznie na cel zarezerwowano 39 mld 511 mln zł.
 
To nie koniec kreatywnej polityki wobec samorządów, pisze "Rz". Do tej pory na konta gmin nie trafiło 450 mln zł z rezerwy budżetowej, które miały wyrównać koszty podwyższonej na początku tego roku składki rentowej. Pieniądze te miały zostać podzielone do 15 października. Termin nie został dotrzymany.
 
 
 
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.8

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (2)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Sakaszwili 10:49:20 | 2012-10-17
Władza edukację stawia stale sobie jako priorytet. Wykształcenie jest największą troską premiera Tuska podobnie jak dobrobyt obywateli. Budowa autostrad też była i jest priorytetem. Jak w takim razie wyglądają sprawy, które nie są priorytetowe?

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

jazmig 10:04:56 | 2012-10-17
 Nie ma pieniędzy, dlatego gminy nic nie dostaną. NIedługo będą 100-osobowe klasy, bo gminy będą musiały zwalniać nauczycieli.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook