Prezydent spotkał się z Witalijem Kliczką

(fot. PAP/Rafał Guz)

Prezydent Bronisław Komorowski spotkał się w poniedziałek w Warszawie z przedstawicielami ukraińskiej opozycji; najpierw rozmawiał z Witalijem Kliczką, a później spotkał się z byłym prezydentem Ukrainy Wiktorem Juszczenką.

 

Spotkanie z Kliczką, liderem partii Ukraiński Demokratyczny Sojusz na rzecz Reform (UDAR), odbyło się w Belwederze; z Juszczenką polski prezydent rozmawiał w Pałacu Prezydenckim.

 

Tematy rozmów z Kliczką i Juszczenką to m.in. sytuacja wewnętrzna na Ukrainie, a także perspektywa podpisania i ratyfikowania umowy stowarzyszeniowej między UE a Ukrainą. Bronisław Komorowski mówił w ostatnich tygodniach, że dla przyszłej szansy Ukrainy na podpisanie i ratyfikowanie tej umowy kluczowa jest kwestia przebiegu październikowych wyborów parlamentarnych w tym kraju.

 

Z przedstawicielami ukraińskiej opozycji prezydent rozmawiał także podczas niedawnej oficjalnej wizyty na Ukrainie. Spotkał się wówczas z Witalijem Kliczką oraz z przywódczynią partii Naprzód Ukraino Natalią Korołewską i z Andrijem Szewczenką, piłkarzem, który startuje do parlamentu z listy jej partii - podała Kancelaria Prezydenta.

 

Zapowiadając poniedziałkowe spotkanie z Kliczką i Juszczenką prezydencki minister Jaromir Sokołowski mówił, że Komorowski jest zainteresowany utrzymywaniem dialogu politycznego ze wszystkimi najważniejszymi siłami politycznymi na Ukrainie.

 

Polski prezydent odwiedził Kijów w ubiegłym tygodniu, gdzie rozmawiał zarówno z prezydentem Wiktorem Janukowyczem, jak i przedstawicielami opozycji. Z Janukowyczem rozmawiał także krótko w środę w Nowym Jorku przy okazji sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

 

W wyborach 28 października najważniejsi konkurenci to prezydencka Partia Regionów oraz po stronie opozycji: partia Batkiwszczyna b. premier Julii Tymoszenko i partia UDAR (Cios) znanego boksera Witalija Kliczki.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook