"DzGP": Krótsza lista likwidowanych sądów

Nie 79, jak planowano, lecz tylko 29 jednostek zniknie w przyszłym roku z mapy polskiego sądownictwa. Ministerstwo chce zniesienia tych, w których orzeka do sześciu sędziów - ujawnia "Dziennik Gazeta Prawna".

 

"Dziennik Gazeta Prawna" dotarł do roboczej listy sądów rejonowych, które mają zostać przekształcone w oddziały zamiejscowe większych jednostek. Spod ministerialnego noża uda się uciec sądom, w których orzeka siedmiu lub więcej sędziów.

 

Pierwotnie resort zamierzał zlikwidować 122 jednostki, później 79. Teraz Jarosław Gowin, minister sprawiedliwości, myśli o reformie już tylko 29 mniejszych sądów.

 

Informacje te potwierdza Patrycja Loose, rzeczniczka ministra. W resorcie rozważane są różne warianty reorganizacji sądów, aby m.in. nie zaostrzać sytuacji z PSL, które jest przeciwne zmianom.

 

Zreformowane sądy mają być poligonem doświadczalnym - na ich przykładzie resort chce się przekonać, czy i w jakim stopniu reorganizacja usprawni i przyśpieszy postępowania. Ostateczne decyzje zapadną po konsultacjach w gronie koalicji rządowej.

 

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?