Duże miasta tracą miejsca pracy

Bezrobocie w dużych miastach rośnie ponad dwukrotnie szybciej niż średnio w kraju - informuje "Puls Biznesu". Zdaniem cytowanych przez gazetę ekspertów, kiedy gospodarka słabnie, najmocniej odczuwają spowolnienie duże miasta.

 

Gazeta przytacza dane Głównego Urzędu Statystycznego, z których wynika, że w dziesiątce największych miast polskich na koniec czerwca bezrobotnych było 205 tys. osób, o 9 proc. więcej niż rok wcześniej. Natomiast w całym kraju bezrobocie wzrosło w tym czasie o 4 proc.

 

Spośród dziesięciu największych miast Polski pod względem przyrostu bezrobocia przodują Katowice - na koniec czerwca było tam o 18 proc. więcej bezrobotnych niż przed rokiem. Stopa bezrobocia wynosi tam 4,8 proc. Słabo jest też w Gdańsku, gdzie bezrobocie wzrosło o 16,3 proc. (stopa bezrobocia 5,9 proc.).

 

Najlepiej jest w Poznaniu, gdzie bezrobocie w czerwcu wzrosło o 7 proc. (stopa bezrobocia 3,9 proc.) i w Warszawie - odpowiednio 9,6 proc. i 4 proc. Te dwa miasta w tej kolejności są na czele rankingu dużych miast o najniższym poziomie bezrobocia.

Wspomóż Nas
Tagi: bezrobocie, praca

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?