Promocja woj. podlaskiego pod Wawelem

(fot. Anosmia / flickr.com / CC BY 2.0)

Tańce, pokaz mody oraz wystawa zdjęć autorstwa Tomasza Tomaszewskiego będą w niedzielę i poniedziałek promowały województwo podlaskie w Krakowie.

 

Jak poinformowała PAP w środę Magdalena Łyżnicka-Sanczenko z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego, dwudniowa promocja województwa jest elementem ogólnopolskiej akcji promującej ten region w kraju.

 

W niedzielę przy Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego w Krakowie odbędzie się otwarcie wystawy pt. "Zapewnia się atmosferę życzliwości. Podlaskie". Ekspozycja autorstwa fotografika publikującego w "National Geographic", pisarza i wykładowcy fotografii, Tomasza Tomaszewskiego, będzie prezentować 50 zdjęć.

 

Autor fotografii powiedział PAP, że obiektywem aparatu chciał uchwycić przede wszystkim Podlasian. Według niego, promowany region kojarzy się głównie z obrazami przyrody i zwierząt. "Ja zająłem się ludźmi i odkryłem, że są oni wyjątkowi, inni niż w innych częściach kraju. Są otwarci na nowego przybysza, a równocześnie bardzo przywiązani do swojej tożsamości" - wyjaśnił Tomaszewski.

Spotkanie z fotografikiem zaplanowano na poniedziałek w Piwnicy pod Baranami.

 

W trakcie promocji województwa podlaskiego zatańczy, znana z występów telewizyjnych, grupa Nofiltrato. Odbędzie się też pokaz mody inspirowanej nowym logo województwa. Logo, zaprojektowane przez podlaskiego artystę prof. Leona Tarasewicza, przedstawia żubra. Sylwetka zwierzęcia jest zbudowana z niezliczonej ilości małych, kolorowych kwadratów.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook