Zakończył się 18. Przystanek Woodstock

18. Przystanek Woodstock w Kostrzynie nad Odrą (Lubuskie) zakończył się w nocy z soboty na niedzielę. W inauguracji festiwalu wzięli udział prezydenci Polski i Niemiec, na scenach zagrało ponad 60 wykonawców z Polski i zagranicy. Impreza przebiegła spokojnie.

 

Z danych przekazanych PAP przez Centrum Zarządzania Kryzysowego wojewody lubuskiego wynika, że w festiwalu uczestniczyło 500 tys. osób. "Dziś rano było już 250 tys. osób, co oznacza, że powroty przebiegają sprawnie. Podczas imprezy nie doszło do żadnych nagłych zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu uczestników" - powiedział PAP w niedzielę rzecznik wojewody lubuskiego, Paweł Siminiak.

Od 2 sierpnia, kiedy rozpoczął się festiwal, policja zatrzymała 6 nietrzeźwych kierowców i 25 osób za posiadanie narkotyków lub będących pod ich wpływem. Doszło do 51 kradzieży, 6 włamań, 7 uszkodzeń mienia, jednego znieważenia i jednego wypadku drogowego. "To był kolejny bardzo spokojny Woodstock" - ocenił rzecznik lubuskiej policji, Sławomir Konieczny.

Na scenach Przystanku Woodstock pojawili się m.in. Machine Head, Luxtorpeda, Ministry, Sabaton, Anti Flag, The Darkness, Damian Marley i Elektryczne Gitary. "Artystycznie to wielki festiwal. Na tej samej scenie grają młode polskie zespoły i gwiazdy światowego formatu, ale te młode zespoły wcale nie wypadają gorzej" - powiedział rzecznik Fundacji WOŚP, Krzysztof Dobies.

Organizacyjnie impreza także wypadła świetnie. "Z koncertami jechaliśmy jak przedwojenne PKP, czyli bardzo punktualnie" - mówił Jurek Owsiak.

Ważnym punktem festiwalu była w czwartek wizyta prezydentów Polski i Niemiec. Bronisław Komorowski i Joachim Gauck rozmawiali z młodzieżą w Akademii Sztuk Przepięknych (ASP), uczestniczyli również w oficjalnym otwarciu festiwalu. Obaj podkreślali, że festiwal to dowód przyjaźni i pojednania polsko-niemieckiego.

Gośćmi ASP byli także: Andrzej Strejlau, Roman Paszke, kpt. Tadeusz Wrona, Janina Paradowska i Bogusław Wołoszański. Znany dziennikarz powiedział, że całe życie marzył, by docierać do miejsc, w których powstaje historia, a Woodstock jest właśnie takim miejscem.

Podczas festiwalu działały stoiska organizacji pozarządowych, gdzie uczestnicy mogli porozmawiać m.in. o profilaktyce i leczeniu uzależnień czy o transplantacjach. "Ludzie coraz chętniej wypełniają oświadczenia woli. Przychodzą do nas nawet rodzice z dziećmi, by porozmawiać o tym, czym jest transplantacja" - powiedział dr Krzysztof Pabisiak z Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego.

Przystanek Woodstock odbywał się od 2 do 4 sierpnia. To największy w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali muzyki rockowej. Organizatorem imprezy jest Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, która w ten sposób pragnie podziękować polskiej młodzieży za jej zaangażowanie w zimowy finał WOŚP. Od dziewięciu lat festiwal organizowany jest w Kostrzynie nad Odrą.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

2.22

Liczba głosów:

18

 

 

Komentarze użytkowników (18)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~aj waj 00:44:22 | 2012-08-06
Spęd lemingnozy i pożytecznych ideologicznie idiotów zakończony. Dzięki Bogu...

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~cm 21:48:38 | 2012-08-05
Ciekawe czemu z listy "osobistości" wycenzurowano bp. Pieronka? Podobno też tam byl.

W tym momencie zachowujesz się jak faryzeusze ganiący Jezusa, że jada z grzesznikami. Ale po Twoim wpisie widać, że dla Ciebie źródłem są piśmidła pokroju Gazety Polskiej, Naszego Dziennika, a nie Ewangelia. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Kuba 20:30:18 | 2012-08-05
Ciekawe czemu z listy "osobistości" wycenzurowano bp. Pieronka? Podobno też tam byl.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

Drabiniasty 19:14:52 | 2012-08-05
@ smerf

Walczyć można a tylko prawdą, a Ty powtarzasz kłamstwa. Jak znam życie zasłyszane od kogoś. Jak masz wątpliwości sprawdź roczne sprawozdania finansowe fundacji WOŚP.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~smerf 17:51:59 | 2012-08-05
Nie ma, bo zapewne nie byłoby na nią kasy, a tak to za pieniądze dawane na WOŚP robi się taką imprę, za którą można byłoby kupić jeszcze więcej sprzętów medycznych.... no ale przecież to nieważne, że połowa z zebranej kasy na cele charytatywne idzie na ten tfu festiwal.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Troll 17:23:38 | 2012-08-05
Szkoda tylko że nie ma tak masowej imprezy muzyki jazzu,byłaby ciekawsza niż Woodstok.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~yeti 15:25:25 | 2012-08-05
~Tadeusz
"Do edzi, KAT, i innych - na deonie pojawiają się informacje PAP, KAI i innych agencji, to nie są informacje autorskie deona. Proszę zwrócić uwage na źródło, zawsze jest podane pod tytułem. Dzieki temu mozna od razu porównać jak omamiają ludzi te agencje - niektóre "informacyjne" - to cenna okazja do uświadomienia sobie kto i jak cenzuruje oraz politycznie poprawnie manipuluje prawdą (choć z prawdyu w tym przypadku już nic nie zostaje).
Pozdrawiam "

Ale po co deon takie artykuły zamieszcza? Nie mogą napisać swojego? Nie stać Was na to? Skoro zamieszcza bez swojej uwagi czy bez swojego komentarza to dla mnie jest to znak, że się z treścią artykułu zgadza....

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~rolnik 14:59:31 | 2012-08-05
myślałem że powicie cos o przystanku Jezus a tu takie tam byle co, z jest mi wstyd za Was mi jestem rozczarowany - Rolnik

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~aga 13:54:20 | 2012-08-05
Polecam ciekawe materiały na temat :


Pikieta antyaborcyjna na Woodstocku - szokujące ale potrzebne!

http://razem.tv/filmy/-/Pikieta-antyaborcyjna-na-Woodstocku-szokujace-ale-potrzebne-

Polski punkt widzenia - 04.08.2012 | TV Trwam
http://www.youtube.com/watch?v=Pue0RHo9fcI&feature;=pla<x>yer_em<x>bedded

Protest przeciwko szykanowaniu przez Policję obrońców życia:
http://razem.tv/depesze#Protest przeciwko szykanowaniu przez Policję obrońców życia

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Krzychu Wa-wa 13:34:08 | 2012-08-05
Skąd ten pęd do bagna....?:)

Oceń odpowiedz

Pokaż więcej komentarzy

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook