PO ma inny pomysł na związki partnerskie

Konserwatywni posłowie zamiast związków partnerskich proponują kilka zmian w obecnych przepisach, sygnalizuje "Rzeczpospolita".

 

Gazeta podaje, że z kontrpropozycją dla zaprezentowanych niedawno projektów ustaw o związkach partnerskich wychodzą konserwatyści z PO. Zamiast tworzenia osobnej instytucji związku partnerskiego proponują zniesienie części barier formalnych, które utrudniają życie parom pozostającym w nieformalnych związkach.

 

Ten pomysł, pisze gazeta, może okazać się kompromisem między frakcją konserwatywną i liberalną wewnątrz Platformy. Zwłaszcza że posłowie PO podczas głosowania nad projektami Ruchu Palikota i SLD pokazali, że nie są zwolennikami proponowanych tam rozwiązań światopoglądowych.

 

- Do uregulowania kwestii dziedziczenia, decyzji o pochówku czy łatwiejszego dostępu do informacji medycznej nie trzeba wcale tworzyć instytucji paramałżeństwa, wystarczy dostosować obecne przepisy prawa, tłumaczy "Rz" poseł PO Jacek Żalek, który ma dopracować własną propozycję i nadać jej kształt ustawy.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?