Słowacja: Wykryto tunel dla przemytników

Na granicy Słowacji i Ukrainy wykryto 700-metrowy tunel, służący przez co najmniej rok do przemycania nieoclonych towarów, przede wszystkim papierosów - poinformowały w czwartek słowackie władze.

 

- Tunel był zbudowany profesjonalnie metodami górniczymi - powiedział dziennikarzom komendant główny policji Tibor Gaszpar. Z całości tunelu 480 metrów znajduje się po stronie słowackiej, gdzie ma on wylot w budynku gospodarczym na terenie między miejscowościami Vyszne Nemecke i Niżne Nemecke. Po drugiej stronie kończy się w domku jednorodzinnym w Użhorodzie.

 

Biegnący na głębokości sześciu metrów tunel ma przekrój jednego metra i ułożone na dnie szyny dla ułatwienia transportu.

 

Minister spraw wewnętrznych Robert Kaliniak powiedział, że podobnego tunelu nie odkryto w żadnym z sąsiadujących ze Słowacją państw. - W naszych szerokościach geograficznych jest to przypadek wyjątkowy - zaznaczył. Nie wykluczył też, że tunelem szmuglowano ludzi przez zewnętrzną granicę Unii Europejskiej.

 

Tunel zdemaskowała specjalna ekipa interwencyjna, wystawiona wspólnie przez policję kryminalną i policję skarbową. W trakcie akcji aresztowano jednego z organizatorów przemytu i kierowcę oraz skonfiskowano ponad 13 tys. kartonów papierosów.

 

Tunel zostanie zabetonowany. Według ministra finansów Petera Każimira, korzystający z niego gang był w stanie pozbawić państwo wpływów z akcyzy w kwocie 50 mln euro rocznie. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook