NFZ ma dziurę na 800 mln zł

Spadają wpływy ze składki zdrowotnej. Szpitale nie mogą liczyć na pieniądze za dodatkowe zabiegi, alarmuje "Rzeczpospolita".

 

Do maja na konta Funduszu powinno wpłynąć prawie 26 mld zł. Tymczasem z ZUS, który przekazuje Funduszowi składki, pieniędzy jest o 800 mln zł mniej, niż być powinno.

 

Co prawda NFZ zaoszczędził ponad 700 mln zł na lekach dzięki wprowadzeniu ustawy refundacyjnej, ale te oszczędności topnieją wraz z opublikowaniem każdej nowej listy leków refundowanych, mówi Adam Kozierkiewicz, ekspert ochrony zdrowia.

 

W trudnej sytuacji znajdą się zwłaszcza szpitale na Mazowszu i na Śląsku. Od dwóch lat pieniądze między województwa są dzielone w taki sposób, by dofinansować szpitale z biedniejszej ściany wschodniej. Tracą za to bogatsze regiony, gdzie jest najbardziej nowoczesna, ale też najdroższa służba zdrowia. Przyjeżdżają tu pacjenci z całej Polski.

 

Więcej: http://www.rp.pl/

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Sakaszwili 11:28:35 | 2012-06-27
Ciekawe: w mediach słyszymy, że gospodarka się rozwija, ludzie coraz lepiej zarabiają, bezrobocie specjalnie nie rośnie, a wpływy ze składki zdrowotnej maleją. Cud jakiś?! Jeśli jest aż tak dobrze to dlaczego jest tak źle?! Wygląda na to, że propaganda swoje (sorry, dobry PR), a życie swoje.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?