Gdańsk: Spotkanie prezydentów Polski i Włoch

Prezydenci Polski Bronisław Komorowski i Włoch, Giorgio Napolitano spotkali się w niedzielę w Gdańsku. Prezydenci wraz z małżonkami zjedli obiad w Dworze Artusa; po południu będą wspólnie oglądać mecz Hiszpania-Włochy.

 

Prezydent Komorowski w towarzystwie żony powitał włoską parę prezydencką na przedprożu Dworu Artusa przy głównym gdańskim deptaku. Powitanie obserwowali zgromadzeni na Długim Targu kibice, głównie z Włoch i Hiszpanii. Pojawieniu się włoskiej pierwszej pary przy fontannie Neptuna towarzyszyły głośne okrzyki aplauzu. Prezydenci podeszli do najbliższej włoskiej grupy kibiców.

 

Bronisław Komorowski przed przybyciem włoskiego gościa przywitał się z grupą polskich kibiców wznoszących okrzyki: "Polska, biało-czerwoni".

 

Swoją wizytę w Gdańsku Prezydent Włoch rozpoczął od złożenia trójkolorowego wieńca, w barwach włoskiej flagi, pod pomnikiem Poległych Stoczniowców, przed dawną bramą nr 2 Stoczni Gdańskiej. Krótka uroczystość miała skromny charakter i odbyła się w asyście żołnierzy Marynarki Wojennej.

 

Ceremonię obserwowała kilkunastoosobowa grupa włoskich kibiców, którzy przywitali głowę swojego państwa radosnymi okrzykami.

 

W obiedzie wydanym przez polskiego prezydenta w Dworze Artusa uczestniczyło ok. 30 osób, m.in. b.prezydent Lech Wałęsa, wojewoda pomorski Ryszard Stachurski, marszałek województwa Mieczysław Struk i prezydent Gdańska Paweł Adamowicz.

 

Ok. godz. 17 pary prezydenckie mają wyjechać na mecz Hiszpania-Włochy, który w niedzielę odbędzie się w Gdańsku.

 

Prezydent Włoch przybył do Polski z trzydniową wizytą na zaproszenie Bronisława Komorowskiego. W poniedziałek i wtorek Napolitano wraz z żoną spędzi w Warszawie.

 

Głównym tematem rozmów prezydentów będą polsko-włoskie relacje dwustronne oraz kwestie europejskie. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.8

Liczba głosów:

5

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook