Kraków: ABW zatrzymała cztery osoby

Cztery osoby zatrzymali funkcjonariusze ABW w sprawie nieprawidłowości przy budowie drugiego etapu krakowskiego szybkiego tramwaju. Nieprawidłowości polegały m.in. na zastosowaniu tańszych materiałów - poinformowało w piątek PAP biuro prasowe ABW.

 

Zatrzymanym przez ABW na polecenie krakowskiej Prokuratury Okręgowej zarzucono m.in. oszustwa oraz poświadczenia nieprawdy w związku z realizacją inwestycji krakowskiego szybkiego tramwaju etap II A.

 

Zarzuty dotyczą zastosowania niewłaściwych materiałów o parametrach niższych niż te, które przewidywała dokumentacja techniczna całej inwestycji. Szkoda wyrządzona tym działaniem szacowana jest na kwotę ok. 15 mln zł.

Podejrzani są pracownikami spółek uczestniczących w realizacji inwestycji. Dwie osoby z nich zostały aresztowane na trzy miesiące.

 

Zatrzymania były wynikiem prowadzonego przez krakowską delegaturę Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego śledztwa w sprawie nieprawidłowości dotyczących realizacji inwestycji krakowskiego szybkiego tramwaju. Postępowanie jest nadzorowane przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie.

 

Jak poinformowała ABW w przekazanym PAP komunikacie, czynności procesowe w tej sprawie będą zmierzały m.in. do przedstawienia zarzutów kolejnym osobom.

 

Krakowski szybki tramwaj to system komunikacji zbiorowej mający zapewnić miastu szybką i sprawną sieć transportu zbiorowego. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook