Dziś Dzień Matki... bezrobotnej

Ministerstwo Pracy chce ułatwić młodym rodzicom powrót na rynek pracy. Dlatego planuje uruchomić program dopłat do miejsc pracy dla osób z małymi dziećmi - ujawnia "Rzeczpospolita".

 

- Oprócz dotacji dla firm dających zatrudnienie rodzicom planujemy dopłaty do pensji dla matek lub ojców oddających dziecko do żłobka i wracających do pracy w niepełnym wymiarze - mówi wiceminister Jacek Męcina.


Rządowy program dopłat miałby ruszyć dopiero w 2014 r., ale już w przyszłym roku zostałby uruchomiony pilotaż. Pieniądze na ten cel miałyby pochodzić z Funduszu Pracy, który trzyma zamrożone 5 mld zł na zasiłki i wsparcie dla bezrobotnych.

 

- To bardzo dobry pomysł. Podczas urlopu wychowawczego kobiety tracą część kompetencji zawodowych i dlatego firmom nie opłaca się ich zatrudniać. Dotacje dawałyby czas na uzupełnienie wiedzy i umiejętności - mówi Agnieszka Chłoń-Domińczak, była wiceminister pracy.

 

Zdaniem przedsiębiorców program mógłby zadziałać tylko wtedy, gdyby za dopłatami do wynagrodzenia szły pieniądze, np. na szkolenia.

 

Więcej na http://www.rp.pl

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~teika 13:02:32 | 2012-05-26
A ja zamiast szkoleń i dopłat wolałabym, aby państwo umożliwiło mi bycie z moim dzieckiem i wychowywanie go do trzeciego roku życia... Wszyscy krzyczą o umożliwienie powrotu matkom do pracy, a nikt nie słucha tych, które zmuszone są do powrotu, bo z jednej pensji utrzymac się w tym kraju niestety nie da. System urlopów wychowawczych w Polsce to kpina, podobnie jak cała polityka "prorodzinna". Smutne...

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?