"Wydarzenia na Ukrainie budzą niepokój"

Wydarzenia na Ukrainie budzą także niepokój Polski, ze względu na zbliżające się EURO 2012 - oświadczył w piątek prezydent Bronisław Komorowski. Przekazał wyrazy współczucia dla ofiar, a także dla państwa ukraińskiego.

 

Według ostatnich danych, w wyniku serii czterech wybuchów, do których doszło w piątek około południa w Dniepropietrowsku na wschodniej Ukrainie, rannych zostało 29 osób. Jak poinformowała PAP ambasada RP w Kijowie, wśród rannych nie ma Polaków.

 

"Mam wiedzę, że na szczęście te wybuchy, seria wybuchów, nawet nie wiemy dokładnie, ile ich było, nie spowodowały strat, w których by byli ofiarami Polacy" - powiedział prezydent w piątek dziennikarzom w Gibach (Podlaskie).

 

Zaznaczył, że "budzi oczywiście niepokój, także i Polski, ze względu na zbliżające się EURO 2012, takie pogorszenie klimatu, sytuacji w kraju, z którym razem to wielkie wydarzenie sportowe organizujemy".

 

"Odnoszę wrażenie, że to niewątpliwie może być oceniane właśnie w perspektywie chęci popsucia pewnego święta - EURO na Ukrainie. To budzi niepokój i to oczywiście budzi także wyrazy głębokiego współczucia dla ofiar, ale także dla państwa ukraińskiego" - powiedział prezydent.

 

Wśród osób, które odniosły obrażenia w piątkowych atakach w Dniepropietrowsku, jest dziesięcioro niepełnoletnich. Stan pięciorga rannych lekarze oceniają jako ciężki - poinformowano.

 

Eksplozje nastąpiły w krótkich odstępach czasu w popularnych częściach miasta. Jak podają ukraińskie źródła rządowe, prokuratura potraktowała te wydarzenia jako akt terroryzmu, a prezydent Wiktor Janukowycz zapowiedział, że autorzy ataków spotkają się z "adekwatną odpowiedzią" władz.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1.5

Liczba głosów:

8

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~rodrigez 23:56:28 | 2012-04-27
 a moj niepokoj budza notki na tym portalu pt. prezydent Komorowski na kazdy temat. czy napewno akurat ta osoba zasluguje na jakis szczegolny autorytet w glos ktorego Polacy powinni sie wsluchiwac? nie brakuje przeciez powaznych znakow zapytania jezeli chodzi o zyciorys Bronislawa Komorowskiego. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Malchus 23:55:45 | 2012-04-27
Prezydent RP...powiedział co wiedział chłopina jeden. A co mają budzić, podziw te ataki? Ot wypowiedź w stylu: "cuker jest słodki". Prezydent Komorowski i jego wyszukane komentarze.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~nw 19:35:33 | 2012-04-27
 mój niepokój budzą bardziej wydarzenia w Polsce pod władzą Komorowskiego

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?