Gowin: Rosjanie świadomie przetrzymują wrak

Nie widzę żadnych uzasadnionych powodów, dla których strona rosyjska z powodu śledztwa musiałaby przetrzymywać tak długo wrak tupolewa. Ta sprawa to element świadomej polityki władz rosyjskich wobec Polski - ocenił minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.

 

Minister poinformował, że w drugiej połowie maja uda się do Petersburga na spotkanie z ministrem sprawiedliwość Federacji Rosyjskiej. - Celem wizyty jest przede wszystkim podpisanie umowy o współpracy w sprawach karnych między Polską a Federacją Rosyjską. Rozmowy trwały długo i wydaję się, że wkrótce dobiegną do szczęśliwego finału - powiedział Gowin w czwartek na konferencji prasowej we Wrocławiu.

 

Gowin dodał, że podczas tej wizyty zamierza wyrazić także "niepokój rządu i miliona Polaków dotyczący wraku tupolewa". - Ten wrak jest rzeczą symboliczną dla wielu Polaków, rzeczą świętą i oczekiwałbym od przywódców rosyjskich dużo większej niż do tej pory wrażliwości - powiedział minister.

 

Dodał, że ma świadomość, iż "w Rosji decyzje zapadają nie na szczeblu ministerstwa sprawiedliwości, ale na szczeblu prezydenckim". - Moim zdaniem ta sprawa jest elementem świadomej polityki władz rosyjskich wobec Polski. Nie widzę żadnych uzasadnionych powodów, dla których strona rosyjska z powodu potrzeb śledztwa musiałby tak długo przetrzymywać wrak tupolewa - powiedział Gowin.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

10

 

 

Komentarze użytkowników (5)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~normal 14:48:33 | 2012-04-13
Wrak to nie wszystko, kamizelki kuloodporne i broń BOR, telefony, laptopy.
Wiara góry przenosi. Modlitwa zmienia świat. Wkrótce zesłanie Ducha św.

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

MR 14:03:41 | 2012-04-13
 Jedno jest w tym wszystkim niewątpliwe. Rosjanie testują Polaków, Europę i cały świat. Robią tak od setek lat, jak na razie idzie im świetnie. 

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

T7HRR 08:36:38 | 2012-04-13
Ciekawe co na to Beniamin

Palikot juz domaga sie dymisji Gowina.
Wydaje się, że Gowin próbuje podchodzić uczciwie i pragnatycznie do pewnych zagadnień (wrak, lista zawodów regulowanych)

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~tak 00:42:24 | 2012-04-13
Ciekawe co na to Beniamin

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~Mak 20:33:51 | 2012-04-12
Nie ma co. Bystrzak z niego. Zauważył to po 2 latach...

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?