Wymieniono 500 książek na akcji w Krakowie

Blisko pół tysiąca książek zmieniło właściciela podczas niedzielnej akcji "Drugie życie książki" w Krakowie. Ponad sto kolejnych trafi do bibliotek - poinformowała PAP Aleksandra Nalepa z Krakowskiego Biura Festiwalowego.

 

Do Pawilonu Wyspiańskiego, gdzie odbywała się akcja, zgłosiło się ponad sto osób. Każda przyniosła średnio po trzy książki. Niektórzy przynosili ich znacznie więcej - nawet w walizkach - od razu przeznaczając książki do bibliotek. Powodzenie akcji przerosło oczekiwania organizatorów.

Akcję wymiany przeczytanych książek zorganizowało Krakowskie Biuro Festiwalowe i portal Bookeriada. Kolejne takie akcje będą odbywały się co miesiąc do końca roku.

 

"Konsekwentnie promujemy czytelnictwo" - powiedziała o powodach zorganizowania akcji dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego Izabela Helbin.

 

"Mamy w mieście literackie festiwale, znakomite wydawnictwa, Targi Książki i Strefę Wolnego Czytania. Chętnie angażujemy się w akcje promujące czytanie: tylko w zeszłym roku wspólnie ze Strefą Wolnego Czytania organizowaliśmy literacki happening na Kładce Bernatka, a w ramach Roku Miłosza oznaczyliśmy w wybranych tramwajach w mieście Miejsce dla Czytelnika. Mam nadzieję, że nasza nowa inicjatywa realizowana z portalem Bookeriada spodoba się miłośnikom książki" - powiedziała Helbin.

 

Organizatorzy akcji apelują, by książki z zakresu literatury pięknej, z którymi czytelnicy nie czują się związani emocjonalnie, przekazywać innym lub wymieniać się nimi. "Książka, której nikt nie bierze w ręce, traci swą magiczną moc. Nie można jej zmarnować! Znajdź jej nowego właściciela!" - apelują.

 

Książki, które nie znajdą nowych właścicieli, i tak trafią do innych. "Jesteśmy po rozmowach z dyrekcją Biblioteki Wojewódzkiej, która zadeklarowała, że przyjmie od nas książki, których nie ma w swoich zbiorach, a pozostałe trafią do zaprzyjaźnionych bibliotek, jednego z domów dziecka lub do polskich bibliotek na Wschodzie" - powiedziała Justyna Sekuła z portalu Bookeriada.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~macias-t 21:58:03 | 2012-02-26
500 książek zmieniło właściciela? No też mi rewelacja... Każdego dnia to samo dzieje się np. dzięki Allegro, tyle że w dużo większej skali, przy czym nie są to "książki (...), z którymi czytelnicy nie czują się związani emocjonalnie", tylko książki o określonej (przez kupującego) wartości!
"Książki, które nie znajdą nowych właścicieli, i tak trafią do innych." Czytaj: będą zalegać na półkach bibliotek, za których utrzymanie zapłacą podatnicy, którzy "nie czują się [z nimi] związani emocjonalnie"...

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook