SP grozi Palikotowi ws. pomnika Chrystusa

Solidarna Polska złoży doniesienie do prokuratury, jeżeli działacze Ruchu Palikota zdecydują się założyć maskę Anonimowych na figurę Chrystusa Króla w Świebodzinie - zapowiedzieli we wtorek politycy SP.

 

- Jeżeli Janusz Palikot i cała jego ekipa zamierza zrealizować to co mówi - założyć maskę na święty symbol religijny - to proszę bardzo, my w tym samym czasie zamierzamy założyć na siedzibę Janusza Palikota świński ryj. Chcecie w ten sposób debatować - nie ma sprawy - podkreślił rzecznik Solidarnej Polski Patryk Jaki w trakcie wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie.

 

Politycy SP zapowiedzieli też, że jeżeli Ruch Palikota zdecyduje się założyć maskę na figurę Chrystusa Króla, zawiadomią prokuraturę o możliwości popełniania przestępstwa. Ich zdaniem w ten sposób Ruch Palikota obrazi bowiem uczucia religijne wielu Polaków.

 

Jaki ocenił też, że Palikot jest niewiarygodny jako obrońca internautów, gdyż ma bardzo małą wiedzę na temat nowych technologii. - Panie Januszu Palikocie zachęcamy pana do odwagi. Wyzywam pana na pojedynek na temat wiedzy o internecie, nowych technologiach - powiedział.

 

Palikot pytany we wtorek czy weźmie udział w turnieju wiedzy o internecie odpowiedział: "Oczywiście tak, tylko dziwimy się, że nie weźmie w nim udziału Zbigniew Ziobro, tylko wyciągnięty z tyłu jakiś mało znany poseł. Na posła Jakiego odpowiadamy posłem nie byle jakim Wincentym Elsnerem, a jak Ziobro będzie chciał stanąć do debaty ze mną, jestem do dyspozycji".

 

Akcja Ruchu Palikota polegająca na wieszaniu masek Anonimowych na pomnikach ma związek z decyzją rządu o podpisaniu ACTA. Pierwsza z nich została w niedzielę zawieszona w Warszawie na pomniku Ronalda Reagana, w pobliżu ambasady USA. Palikot pytany we wtorek przez dziennikarzy, czy Ruch jest gotowy do "akcji pomnikowej", odparł: "Jesteśmy przygotowani. Dziś Mikołaj Kopernik w Toruniu, jutro Jan Paweł II w Łodzi, a piątek, sobota, niedziela - zobaczymy jeszcze, to w pewnej tajemnicy - w weekend jestem w Świebodzinie".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~Magister 17:16:09 | 2012-01-31
A ja podeptam godło Polski przed Pałacem Prezydenta.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook