"Metro": Drugie studia jeszcze rok za darmo?

 Wszystko wskazuje na to, że jeszcze w przyszłym roku akademickim drugi kierunek studiów pozostanie darmowy, informuje "Metro".

 

Może się tak stać przez błąd w ustawie, jaki znaleźli studenci Uniwersytetu Warszawskiego. Napisano w niej, że za drugi kierunek nie zapłacą "przyjęci na studia przed dniem wejścia w życie ustawy oraz w roku akademickim 2011/2012".

 

Według studentów "przyjęcie w tym roku akademickim" oznacza także podczas najbliższej rekrutacji. Gdyby chodziło tylko o już studiujących, byłoby "przyjęcie na rok akademicki".

 

Jeśli Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego zgodzi się z tą interpretacją, drugi kierunek będzie płatny od października 2013.

 

Czy resort popełnił błąd? - Nowelizacja była konsultowana wieloetapowo ze środowiskiem akademickim i ekspertami, najwyraźniej w tym przypadku zabrakło precyzji zapisu, mówi Bartosz Loba, rzecznik minister nauki.

 

- Biorąc pod uwagę wątpliwości prawne, rozważamy przychylenie się do interpretacji studentów, potwierdza Loba w rozmowie z "Metrem"

 

Oficjalne stanowisko resort wyda jeszcze w tym tygodniu. 

Wspomóż Nas
Tagi: studia

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?