Dzień otwarty w schronisku dla zwierząt

Dzień otwarty w schronisku dla zwierząt

PAP/ ad
(fot. flickr.com/...
(fot. flickr.com/...
(fot. flickr.com/...
(fot. flickr.com/...

ZOBACZ TAKŻE

Ponad 500 psów czeka na nowy dom w Krakowskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt. Niedziela jest w schronisku dniem otwartym.

 

Do krakowskiego azylu trafiło ostatnio dużo szczeniąt - jest ich około 40. Nowa ustawa o ochronie zwierząt wprowadziła zakaz rozmnażania psów i kotów w celach handlowych, poza hodowlami prowadzonymi pod kuratelą ogólnokrajowych organizacji społecznych.

 

"W styczniu trafiło do nas 11 cavalierów. To psy rasowe. Ktoś ewidentnie likwidował hodowlę. Nie wiem czy ktoś się przestraszył zapisów ustawy, czy zmienił profil działalności" - powiedział PAP kierownik krakowskiego azylu przy ul. Rybnej Andrzej Jaworski. "Duża liczba szczeniąt w schronisku zmniejsza szansę na adopcję psów starszych, bo każdy chętniej zabiera szczeniaka i to rasowego" - dodał.

 

Schronisko apeluje o zabieranie właśnie szczeniąt, bo dla nich każdy dzień w azylu to ogromna strata w socjalizacji. Adoptując młodego psa możemy sami kształtować jego psychikę i nawyki.

 

Osoby, które nie mogą zabrać zwierząt mogą dla nich zostawić karmę, koce, ręczniki, prześcieradła i kołdry. W niedzielę schronisko będzie można odwiedzić od godz. 10 do godz. 14 i od godz. 15 do godz. 17.

 

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Krakowie istnieje od 1994 r. Jest prowadzone przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami.

 

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook