Prezydent udaje się na szczyt w Davos

Prezydent Bronisław Komorowski udaje się do szwajcarskiego Davos, gdzie od czwartku do niedzieli będzie uczestniczył w Światowym Forum Ekonomicznym - poinformowała w środę Kancelaria Prezydenta.

 

Jak czytamy w komunikacie, Komorowski będzie w Davos uczestniczył w panelu poświęconym przyszłości Europy oraz w sesji na temat tożsamości Europy w XXI wieku.

 

Prezydent ma również wziąć udział w spotkaniu z liderami światowego biznesu zorganizowanym pod hasłem "Poland - a World of New Opportunities at Your Fingerprints" (Polska, świat nowych możliwości na wyciągnięcie ręki) oraz z przedstawicielami globalnych instytucji finansowych i inwestorów.

 

Planowane są także dwustronne spotkania Komorowskiego z szefami państw uczestniczącymi w Forum.

 

W ostatnim dniu wizyty prezydent ma się spotkać ze szwajcarską Polonią w Muzeum Polskim w Rapperswilu.

 

Motywem przewodnim tegorocznego 42. Forum jest "Wielka transformacja: kształtowanie nowych modeli". Głównymi tematami pięciodniowego spotkania w Davos są min.: kryzys gospodarczy oraz arabska wiosna. Wśród 2600 uczestników będą politycy, biznesmeni, naukowcy, działacze społeczni. Światowe Forum Ekonomiczna otworzy w środę wieczorem niemiecka kanclerz Angela Merkel.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?