Zmiana szefa Kancelarii Prezydenta? Plotka?

Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek oświadczyła, że nie jest planowana zmiana na stanowisku szefa Kancelarii Prezydenta. Według prezydenckiego doradcy Tomasza Nałęcza doniesienia o możliwym odejściu Jacka Michałowskiego to plotki.

 

Trzaska-Wieczorek, która w niedzielnej rozmowie z PAP zaprzeczyła, by miał zmienić się szef Kancelarii Prezydenta, zapowiedziała, że "planowane jest natomiast wzmocnienie działań kancelarii w obszarze, którym wcześniej zajmował się minister Sławomir Nowak".

 

Nowak, obecnie minister transportu, odpowiadał w kancelarii Bronisława Komorowskiego za kontakty z rządem i parlamentem.

 

Tygodnik "Newsweek" podał, że Bronisław Komorowski chce podziękować za współpracę szefowi Kancelarii Prezydenta Jackowi Michałowskiemu (miałby on przejść do dyplomacji), a jego miejsce miałby zająć poseł PO Sławomir Rybicki. Według nieoficjalnych informacji tygodnika prezydent woli, by na czele kancelarii stanął polityk, a nie urzędnik, gdyż Komorowski "zabiera się do budowania własnego zaplecza politycznego". - Ma to być odpowiedź na krążące wśród posłów PO pogłoski, jakoby Donald Tusk chciał mu zablokować ponowny start w wyborach prezydenckich - twierdzi "Newsweek".

 

- Dziwię się, że w sytuacji, kiedy jest tyle realnych problemów, chociażby w służbie zdrowia, w przestrzeni publicznej krążą takie plotki - powiedział Nałęcz w niedzielę PAP. - To plotka wyssana z palca - podkreślił.

 

- Jestem przekonany, że pan premier ma tyle spraw na głowie, także kłopotów, że nie zajmuje się jeszcze rokiem 2015. Tak samo prezydent zajmuje się swoim urzędowaniem, nie myśli jeszcze o kampanii 2015 r., nie podjął w tej sprawie żadnych decyzji - oświadczył Nałęcz. - To łapanie ryby daleko przed niewodem, takie prognozy - dodał.

 

Według prezydenckiego doradcy "aktualna współpraca między prezydentem a premierem nie pozwala diagnozować jej jako konfliktu". - Nie wyobrażam sobie, żeby te plotki miały się w jakiejś dalekiej przyszłości sprawdzić - dodał Nałęcz.

 

Również we wcześniejszej audycji "Siódmy dzień tygodnia" w radiu Zet Nałęcz podkreślał, że relacje między prezydentem a premierem są "jak najbardziej poprawne". - Myślę, że niektórzy są zaniepokojeni, że na linii prezydent-premier jest wszystko w porządku i stąd plotki - dodał prezydencki doradca.

 

- Minister Michałowski jest nie tylko szefem kancelarii, ale i jej duszą, a wiadomo, że w ciele bez duszy nie ma życia, więc jak może być kancelaria bez ministra Michałowskiego - mówił Nałęcz.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?