"Mam nadzieję, że w czwartek koniec protestu"

Mam nadzieję, że protest lekarzy zostanie od czwartku zawieszony; strony rozmów złożyły deklarację, że przystępujemy do dalszego monitoringu ustawy refundacyjnej - powiedział minister zdrowia Bartosz Arłukowicz.

 

Szef resortu zdrowia po zakończeniu środowych negocjacji ze środowiskiem lekarzy i aptekarzy wyraził radość z zawartego porozumienia. - Miliony polskich pacjentów oczekują, że od rana protest zostanie zawieszony i wszyscy polscy pacjenci bezpiecznie będą mogli korzystać z wykupienia recepty i skutecznej pomocy lekarskiej - mówił minister.

 

Arłukowicz podziękował "wszystkim partnerom, którzy uczestniczyli w rozmowach, w szczególności przedstawicielom środowiska aptekarskiego, które od początku protestu wykazywało dobrą wolę i chęć ułatwienia pacjentom dostępu do leków".

 

Z zawartego w środę późnym wieczorem porozumienia wynika m.in., że po zawieszeniu protestu pieczątkowego Ministerstwo Zdrowia w trybie pilnym podejmie inicjatywę legislacyjną dotyczącą nowelizacji ustawy refundacyjnej. Prezes NFZ Jacek Paszkiewicz ma zaś wydać komunikat o nienakładaniu kar na lekarzy i aptekarzy od czasu wejścia w życie noweli ustawy refundacyjnej.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?