Macierewicz nie powinien się zrzekać immunitetu

Władze PiS w oficjalnym stanowisku skrytykowały działania prokuratury wobec posła Antoniego Macierewicza. Odebranie immunitetu Macierewiczowi będzie zamachem na swobodę i niezależność prac zespołu smoleńskiego - napisali w uchwale członkowie komitetu politycznego.

 

Warszawska prokuratura apelacyjna wystąpiła o uchylenie immunitetu Macierewicza, by zarzucić mu ujawnienie tajemnicy, przekroczenie uprawnień i poświadczenie nieprawdy w związku z publikacją raportu o WSI.

 

"Prawo i Sprawiedliwość wyraża swój stanowczy sprzeciw wobec prób pociągnięcia do odpowiedzialności karnej posła Antoniego Macierewicza. Działania prokuratury oraz idące w ślad za nimi zapowiedzi uchylenia immunitetu posłowi Antoniemu Macierewiczowi traktujemy jednoznacznie jako polityczne i podyktowane chęcią swoistej zemsty na byłym szefie Komisji Weryfikacyjnej WSI" - napisały władze PiS w uchwale, do której dotarła PAP.

 

Politycy PiS przypominają, że Macierewicz jest szefem parlamentarnego zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.


"Odebranie immunitetu posłowi Macierewiczowi będzie zatem zamachem na swobodę i niezależność prac zespołu (...) Należy zastanowić się, czy próby oskarżania Antoniego Macierewicza przez prokuraturę nie są wynikiem skutecznych działań posła jako szefa zespołu ds. wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej" - zaznaczają członkowie komitetu politycznego.

 

"Prawo i Sprawiedliwość sprzeciwia się działaniom mającym na celu pozbawienie posła Antoniego Macierewicza immunitetu. Mamy nadzieję, że organy państwa odstąpią od zapowiedzianych działań" - kończą oświadczenie politycy PiS.

 

Prokuratura Generalna bada wniosek. W środę Prokurator generalny Andrzej Seremet zapowiedział, że analiza wniosku będzie gotowa do końca grudnia. Ewentualna decyzja w tej sprawie zapadnie w styczniu.

Wniosek o uchylenie Macierewiczowi immunitetu bada Prokuratura Generalna. W środę Prokurator generalny Andrzej Seremet zapowiedział, że analiza wniosku będzie gotowa do końca grudnia. Ewentualna decyzja w tej sprawie zapadnie w styczniu.

 

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ocenił w poniedziałek, że decyzja prokuratury, która chce uchylenia immunitetu Macierewiczowi za publikację raportu z weryfikacji WSI, pokazuje, "jak bardzo nasze państwo jest kontynuacją PRL". Zdaniem Kaczyńskiego Macierewicz nie powinien się zrzekać immunitetu.

 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

3

Liczba głosów:

6

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~olka 00:38:04 | 2011-12-22
bardzo sprawna prokuratura w sprawie Maciarewicza miala problemy w sprawie Piesiewicza....sejm III RP nie uchylił Piesiewiczowi mandatu(PO) natomiast zapewne chętnie uczyni to wobec Maciarewicza bo jego robota kłuje w oczy przestępców

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?