Komorowski o Sikorskim: zabrakło dyskusji

Prezydent Bronisław Komorowski powiedział w środę, że wystąpienie ministra Radosława Sikorskiego w Berlinie było ważne i zawierało "bardzo potrzebne propozycje do dyskusji". W ocenie prezydenta warto byłoby jednak poprzedzić je debatą w kraju.

 

Prezydent powiedział na briefingu prasowym w Grodzisku Wielkopolskim, że wystąpienie Sikorskiego "to był wykład w ramach forum debaty, dyskusji politycznej natury, ale dyskusji i to na forum Niemieckiego Towarzystwa Polityki Zagranicznej". Komorowski zastrzegł, że nie jest to miejsce, w którym zapadają jakiekolwiek decyzje, ale miejsce, gdzie się dyskutuje.

 

- Ja bym z tego wyciągał prosty wniosek, że to - według mnie - ważne wystąpienie ministra Sikorskiego, zawierające bardzo istotne treści i bardzo potrzebne propozycje do dyskusji (...), warto poprzedzać debatą w kraju, wtedy nie będzie aż tak dużych emocji i pewnie większa korzyść z punktu widzenia kształtowania także polskiej gotowości do dyskutowania (...) - powiedział prezydent.

 

Komorowski - jak mówił - jest przekonany, że w Polsce jest potrzebna debata, "zarówno między ośrodkami władzy państwowej, jak i przede wszystkim dyskusja adresowana do polskiej opinii publicznej". Jak dodał, miałaby ona dotyczyć polskiej wizji integracji europejskiej i przyszłości UE.

 

Odnosząc się do żądań opozycji w sprawie wyciągnięcia konsekwencji wobec Sikorskiego, Komorowski powiedział, że są to "oczekiwania absolutnie przesadzone, będące efektem jakiegoś wyścigu pomiędzy środowiskami politycznymi, kto będzie bardziej radykalny i krytyczny wobec wystąpienia ministra Sikorskiego".

 

PiS chce postawienia Sikorskiego przed Trybunałem Stanu za jego poniedziałkowe wystąpienie; Solidarna Polska zapowiada wniosek o wotum nieufności wobec ministra.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

1

Liczba głosów:

3

 

 

Komentarze użytkowników (3)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

mocniejszy 21:54:44 | 2011-11-30
http://mocniejszy.wordpress.com/2011/11/30/hold-berlinski-radoslawa-sikorskiego/

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

mocniejszy 21:53:28 | 2011-11-30
O co chodziło w przemówieniu Radosława Sikorskiego, które można śmiało nazwać HOŁDEM BERLIŃSKIM?

Było w nim kilka części:

1. proklamacja państwa i narodu europejskiego,
2. projekt centralizacji państwa federalnego,
3. hołd Polski wobec UE,
4. deklaracja przewodniej roli Niemiec,
5. hołd Polski wobec Niemiec.

Rzadko się zdarza taka otwartość intencji w jednym przemówieniu… Czyżby Radosław Sikorski marzył zostać pierwszym prezydentem UE, na zasadzie: nasz (Polski) prezydent, wasz (Niemiec) premier…?

Umieszczenie wystąpienia berlińskiego Radosława Sikorskiego na urzędowej stronie ministerstwa spraw zagranicznych jest jasną deklaracją poddaństwa Polski.

Brakuje tylko jeszcze, żeby zamieścili w nagłówku nazwę wydarzenia z tytuł mojego artykułu: HOŁD BERLIŃSKI.

Zaskoczeni?

Bo ja nie. Dawno było widać, co się kroi. Wypadałoby zapytać tych, co w referendum głosowali za przystąpieniem do UE, czy się spodziewali losu Polski?

Wyłuskana istota krasomówstwa ministra spraw międzyprowincjonalnych polskiej prowincji UE:

http://mocniejszy.wordpress.com/2011/11/30/hold-berlinski-radoslawa-sikorskiego/

A w źródłach link na stronę ministerstwa (jeszcze spraw zagranicznych – chyba tymczasowo) zawierającą pełny tekst HOŁDU BERLIŃSKIEGO!

Oceń odpowiedz

Zgłoś do moderacji

~by Tomasz Machała 14:42:07 | 2011-11-30
"Po pierwsze Radosław Sikorski zapewniał wczoraj w TVN, że prezydent i premier znali treść przemówienia, które zamierzał wygłosić w Berlinie. Znali czyli akceptowali. Akceptowali, czyli jest to nie autorska opinia Sikorskiego, ale punkt widzenia rządu i głowy państwa. "

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?